CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

24. 09. 2014

0 komentářů

Třetí sazba DPH byla schválena. Levnější budou léky, knihy a dětská výživa

 


 

„Je to v krátké době osmá změna DPH. Opravdu tady budeme schvalovat přechodné opatření, které budeme po dvou letech zase měnit? Pokračujeme v kolotoči změn, ve kterém se firmám, podnikatelům a lidem špatně žije. Neplatí, že třetí sazba DPH pomůže slabším rodinám,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

„V České republice jsme za poslední léta zažili už dost daňových změn. Praktikované metody pokus-omyl ale k ničemu nevedly a lze očekávat, že ani u aktuálně přijatých změn to nebude lepší. Řešením by byla shoda na jedné sazbě, která by pak zůstala beze změny alespoň jedno či dvě volební období. Ze současné tvořivosti a daňového guláše, který je spíš poplatný nadbíhání voličům než zájmům české ekonomiky, už však bolí břicho,“ uvedl Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL.
Zdroj : iDnes.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Podnikatelská svoboda v Česku. Jsme na tom skutečně tak špatně?

Podnikatelská svoboda v ČR – Úroveň podnikatelské svobody za posledních pět let v České republice klesla. Vyplývá to analýzy Hospodářské komory České republiky (HN) na základě dat živnostníků a firem, které HN zastřešuje. Hlavním důvodem je to, že stát na podnikatele uvaluje nové povinnosti, které s podnikáním nesouvisí. Je […]

Text: Filip Kučera

04. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *