Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Stát chystá penzijní spoření i pro děti

Penze 16.01.2015 | 09:57 0 Komentářů

Stát připravuje doplňkové penzijní spoření se státním příspěvkem pro děti, které budou moci založit nejen rodiče, ale také prarodiče pro svá vnoučata. Důchodová komise chce zrušit věkovou hranici osmnácti let již od příštího roku.

Důchodová komise dále ve své závěrečné zprávě pro vládu uvádí, že účastníci doplňkového penzijního spoření se státním příspěvkem budou motivování, aby naspořené peníze nevybírali najednou. Naspořené peníze budou osvobozeny od daně z příjmu pouze v případě, že si je lidé nechají vyplácet postupně minimálně během deseti let.

Důchodová komise chce také zavést společný vyměřovací základ manželů. Důchod ženy v domácnosti, která se stará o děti, by se počítal i z příjmu muže, který vydělává.  

„V návrzích k úpravám doplňkového penzijního spoření chybí řada důležitých témat,“ uvedl prezident Asociace penzijních společností ČR Vladimír Bezděk. Nedostatky vidí zejména v nedostatečném zapojení zaměstnavatelů a chybějící sjednocení limitů pro daňovou uznatelnost pro příspěvky zaměstnanců a zaměstnavatelů.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.