CZK/€ 24.460 +0,49%

CZK/$ 23.227 +1,12%

CZK/£ 28.235 +0,32%

CZK/CHF 25.379 +0,81%

29. 04. 2015

0 komentářů

Stát bude trestat daňové úniky přísněji

 


 

„Přijde-li se někdo radit za advokátem s tím, že by potřeboval někoho okrást, případně zabít, ale tak, aby se na to nepřišlo, je od samého začátku zřejmé, že chystá trestný čin,“ říká advokát Tomáš Sokol a dodává: „Ale přijde-li někdo za daňovým poradcem, jak to zařídit, aby nemusel platit tak vysoké daně, nejde a priori o něco evidentně nezákonného.“

„Hranice legální a nelegální daňové optimalizace je velmi tenká a nikdo není schopen nedokáže říct, kde přesně začíná a kde končí,“ říká vedoucí advokát PwC Legal Radek Buršík.

„Umím si představit, jak se bude kriminalizovat na zakázku v rámci konkurenčního boje. Nerad bych, aby se kriminalizoval každý špatně vyplněný koncept daňového prohlášení a označoval se za přípravu trestného činu krácení daně,“ míní exministr financí Miroslav Kalousek.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční žraloci: Daňové úniky a offshore bankovnictví

Daňový ráj se může stát i noční můrou. Pokud chcete před daněmi a mocí daňových úředníků utéct do daňového ráje, pak si to raději rozmyslete. I když třeba na daních něco ušetříte, pravděpodobně narazíte na finanční žraloky, kteří se o peníze odkloněné do zahraničí rádi postarají.

Text: Radovan Novotný

23. 01. 2017

Moře - pláž - palmy - exotika - cestování - cestovní pojištění

Zájem o daňové ráje nepolevuje aneb Kde se stala chyba

Některé firmy provádějí daňovou optimalizaci. Tato činnost se přestává čím dál více politikům a správcům daní zamlouvat. Při narůstajícím četnosti a objemu daňové optimalizace je na místě položit si otázku proč k ní firmy stále častěji a ve větší míře přistupují.

Text: Šimon Finemon

21. 03. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *