Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Stát bude trestat daňové úniky přísněji

Makro 29.04.2015 | 10:30 0 Komentářů

Novela trestního zákona má přitvrdit v oblasti daňových úniků. Vězení bude hrozit za daňové úniky již od 50 000 korun a za tretný čin bude považována i příprava daňového úniku. Odborníci i opozoce se obávají příliš velké moci státu.

„Přijde-li se někdo radit za advokátem s tím, že by potřeboval někoho okrást, případně zabít, ale tak, aby se na to nepřišlo, je od samého začátku zřejmé, že chystá trestný čin,“ říká advokát Tomáš Sokol a dodává: „Ale přijde-li někdo za daňovým poradcem, jak to zařídit, aby nemusel platit tak vysoké daně, nejde a priori o něco evidentně nezákonného.“

„Hranice legální a nelegální daňové optimalizace je velmi tenká a nikdo není schopen nedokáže říct, kde přesně začíná a kde končí,“ říká vedoucí advokát PwC Legal Radek Buršík.

„Umím si představit, jak se bude kriminalizovat na zakázku v rámci konkurenčního boje. Nerad bych, aby se kriminalizoval každý špatně vyplněný koncept daňového prohlášení a označoval se za přípravu trestného činu krácení daně,“ míní exministr financí Miroslav Kalousek.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.