Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Spor s EK je u konce. Itálie definitivně schválila upravený rozpočet

InvesticeMakro 31.12.2018 | 14:53 0 Komentářů

Ostré debaty a spory mezi Evropskou komisí a italskou vládou jsou u konce. Itálie dnes definitivně schválila rozpočet na příští rok s navrhovanými změnami. Italové podle premiéra Giuseppeho Conteho pocítí pozitivní dopady schváleného rozpočtu pocítí již brzy.

Podle slov Conteho je tento rozpočet přesně tím, jaký vláda chtěla. Schválenou podobu zákona vítá také ministr hospodářství Giovanni Tria, který popřel spekulace, že jej předsedové koaličních stran Liga Matteo Salvini a Hnutí pěti hvězd Luigi di Maio kvůli nespokojenosti s navrženým rozpočtem téměř přinutili k podání demise.

Itálie přijala zákon o rozpočtu po dlouhých diskuzích a těžkých okamžicích. Jeho dodržování budeme pečlivě sledovat,“ uvedl na twitteru evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici.

Návrh rozpočtu na příští rok, který italská vláda původně předložila, byl podle Evropské komise v závažném nesouladu s doporučeními, která Římu komise nabídla letos v červenci. Proces mohl skončit až uvalením vysoké pokuty na Itálii. Italská vláda však rozpočet přepracovala a odsouhlasila, takže spor je u konce.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.