Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Itálii hrozí stamiliardová pokuta od Evropské komise

Investice 21.11.2018 | 17:39 0 Komentářů

Evropská komise (EK) potvrdila, že návrh rozpočtu na příští rok předložený italskou vládou je v závažném nesouladu s doporučeními, která Římu komise nabídla letos v červenci. Proces může skončit až uvalením vysoké pokuty na Itálii.

Itálie prý svým vysokým zadlužením porušuje unijní pravidla. Komise tak má důvod zahájit s Římem řízení pro nadměrný deficit. Řízení však podle komisaře pro hospodářské a měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici ještě přímo nezačíná.

Strukturální deficit Itálie se příští rok zvýší asi o procento hrubého domácího produktu. Čísla hovoří sama za sebe,“ poznamenal Valdis Dombrovskis, místopředseda komise pro euro a sociální dialog.

Italský premiér Giuseppe Conte je prý přesvědčen o opodstatněnosti rozpočtových plánů své vlády a potvrdil, že situaci bude řešit s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

„Pokud budou souhlasit se závěrem komise – a na rovinu: bylo by to logické – připravíme samotné řízení pro nadměrný schodek i nová doporučení pro Itálii, jak by mohla svůj schodek i dluh napravit,“ vysvětlil komisař.

Zdroj: ČTK, iHNED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.