CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

13. 12. 2018

0 komentářů

Itálie ustoupila a na příští rok snížila rozpočtové plány

 

Itálie nakonec svůj rozpočtový schodek na příští rok sníží na 2,04 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z dříve plánovaných 2,4 procenta. Na základě jednání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem to řekl italský premiér Giuseppe Conte.

Loading 

Evropské komisi se rozpočtové plány italské vlády moc nelíbily. Římu dokonce hrozilo disciplinární řízení, na jehož konci by mohly přijít i finanční pokuty ve výši několika miliard.

Conte uvedl, že od komise očekává „pozitivní“ reakci. Evropská komise je zdá se s nížením rozpočtu spokojena. Podle mluvčí komise „bylo dosaženo hmatatelného pokroku“. Návrhy, které EK obdržela, nyní bude analyzovat.

Římu se podle premiéra podařilo ušetřit, a přitom neopustit klíčové volební sliby, jako je snížení věku odchodu do důchodu a zavedení nepodmíněného základního příjmu. Itálie se podle něj placení finančních sankcí vyhne.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je čínská ekonomika větší než americká?

Studenti mi na pražské VŠE občas kladou vcelku záludné dotazy. Často jsou inspirované denním tiskem nebo úvahami na internetu. Jedním z oblíbených je: Kdy čínská ekonomika překoná svou velikostí americkou? Tedy trochu jinak: Kdy se stane Čína největší ekonomickou mocností na světě? Existuje mnoho odpovědí, často diametrálně odlišných.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

23. 02. 2024

Evropské akcie jsou historicky rekordně levné vůči těm americkým

Evropské akcie jsou teď v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. Brány jsou přitom v potaz všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě (viz graf […]

Text: Redakce

Foto: Pixabay

02. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *