CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

07. 11. 2009

17 komentářů

Společnost OVB dosahuje v prvních devíti měsících roku 2009 celkových provizních příjmů ve výši 147,4 milionů Euro

 


 

Köln, 6. listopadu 2009 – Celková výše dosažených provizních příjmů poskytovatele finančních služeb, aktivního ve 14 zemích Evropy, společnosti OVB Holding AG, poklesla v průběhu prvních devíti měsíců roku 2009 hodnotou 147,4 mil. Euro o 47,2 mil. Euro, v procentuálním vyjádření to znamená pokles o 24,2, pod výraznou loňskou hodnotou 194,6 mil. Euro.

Ve střední a východní Evropě, tedy vregionech mimořádně postižených ekonomickým poklesem, došlo během těchto devíti měsíců oproti loňskému roku k poklesu celkových provizních příjmů o 34,0 procent na hodnotu 62,1 mil. Euro.

Pozitivní vývoj obratu nových společností ve Španělsku a Francii, který setrvával i ve třetím čtvrtletí roku 2009, nedokázal vyrovnat pokles provizních příjmů v segmentu jižní a západní Evropy, který je převážně možné připsat poklesu odbytu v Rakousku, a to především v oblasti finančních aktiv.

V Německu došlo v období leden až září 2009 k poklesu celkových provizních příjmů v porovnání s loňskými hodnotami ve výši 60,9 mil. Euro, o 9,3 procenta na částku 55,2 mil. Euro. Další posílení obchodního týmu na 1335 finančních poradců (loni 1252) zapůsobilo jako stabilizující prvek.

Operativní výsledek (EBIT) klesl z 22,3 mil. Euro na 6,2 mil. Euro. Tento pokles zisků byl způsoben především nízkými obraty. Marže EBIT, vztažená na celkové provizní příjmy, byla 4,2 procenta, zatímco v příslušném loňském období dosáhla hodnoty 11,5 procenta. „Naše situace zhlediska výnosnosti nás aktuálně neuspokojuje. Očekáváme ale, že zvýšením obratu po této dočasné nesnadné fázi opět trvale zvýšíme naši výnosnost,“ komentuje vývoj Oskar Heitz, člen představenstva, vedoucí odboru financí a správy společnosti OVB Holding AG. „Kromě toho provádíme opatření spojená s výrazným snižováním nákladů.“

REKLAMA

Ostatní provozní náklady snížila společnost OVB od ledna do září o 10,9 procenta na 34,6 mil. Euro. V porovnání se třetím čtvrtletím roku 2008 snížila společnost provozní náklady o 17,1 procenta. To svědčí o účinnosti probíhajících programů snižování nákladů.

Opět pozitivně se vyvíjely počty klientů, spravovaných společností OVB. I přes nepříznivé podmínky došlo ke zvýšení počtu klientů o 3,0 procenta na 2791 mil. klientů. Počet finančních poradců, činných pro OVB po celé Evropě, se snížil v průběhu roku z počtu 4966 o 251 poradců na konečných 4715 obchodníků. Příčinou snížení stavu, který se projevil především na začátku roku 2009, jsou aktuální tržní podmínky vjednotlivých zemích. Uspokojivý je vývoj počtu finančních poradců v Německu, kde byl obchodní tým posílen o 83 osob na 1335 finančních poradců.

Voblasti dlouhodobých produktů zabezpečení je ve středu zájmu poptávka našich klientů i nadále po produktech vázaných ve fondech. V prvních třech čtvrtletích roku představoval prodej těchto produktů 56 procent zcelkového prodeje všech produktů.

„Ve zbývajících měsících probíhajícího účetního roku očekáváme výrazné zvýšení obchodní činnosti, zejména v této oblasti,“ vysvětluje CEO a předseda představenstva Wilfried Kempchen výhledy celého roku. „Z důvodu silného poklesu hrubého domácího produktu v Evropě a na základě výsledků, zaúčtovaných na konci měsíce září, počítáme pro rok 2009 s vývojem v rámci našich dosavadních očekávání. Mělo by být dosaženo celkových provizních příjmů v rozmezí 190 až 200 mil. Euro. Rovněž se držíme ambiciózního cíle, dosáhnout EBIT v rozmezí 10 mil. Euro.“

Loading

Vstoupit do diskuze 17 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • cloumal

  7 listopadu, 2009

  machroval s tou diakritikou???

  Odpovědět

 • hezky cesky

  7 listopadu, 2009

  Co byste chtěl od takové firmy? Podívejte se na originál na jejich stránce 🙁

  Odpovědět

 • Mirka:-)

  22 října, 2010

  Prosím Vás, jsme ve firmě – teda ještě skoro nejsem – byla jsem kamarádem přemluvena že si tady vydělám, no ještě nemám ani ŽL, každopádně už jsem první analýzy udělala a prý dle mého vedoucího vypadají slibně. Před mateřskou jsem pracovala v bance, takže si dovedu představit, jak vypadá analytické centrum, prosím v OVB skutečně existuje již tým jako analytické centrum nebo je to opět jen zástěrka pro lidi a nikdo takový tam není? Děkuji za odpověď. Mirka Š.

  Odpovědět

 • Pavel

  22 října, 2010

  Odpovím otázkou 🙂 kolik analýz ,srovnání a pod. už jste od virtuálního analytického oddělení viděla ?

  Odpovědět

 • JH

  27 října, 2010

  Po přihlášení do portálu pro spolupracovníky OVB (přístup získáte po podpisu smlouvy o spolupráci), klikněte v hlavní nabídce na záložku Analytické centrum. Zde najdete spousta informací o produktech, včetně srovnání nabídek v jednotlivých produktových oblastech. Informace o novinkách na analytickém webu jste pak pravidelně informována mailem. Děkuji tímto paní Poláchové (mohla jste ji vidět nedávno na Z1 v pořadu Téma Z1) a jejímu týmu za tvorbu těchto materiálů.

  Odpovědět

 • Bývalý ovbák

  7 listopadu, 2009

  No tak tahle informace je opět o ničem. Otevřu si stránky ovb a úžas – dějí se změny , dali nějakému studentíkovi 5tis a ten jim udělal novou stránku-takovou obšlehlou šablonu Joomla Templates..ach,to jsou ty změny? Aspoń ta Martincová jde k šípku…A ty reklamy „až bude velká,půjde na Harvard“ – jasně, z výnosu nějakého exklusivního plánu „IŽP,PF a stavebko..“ ..z toho půjde tak maximálně na Strahov na kolej a bude mít našetřeno na ojetej notebook.. Ach jo, ovb ovb..

  Odpovědět

 • ?

  8 listopadu, 2009

  Jestli to správně čtu, tak je to pro mne, jako konkurenci OVB, dobrá zpráva…Pokud někdo nevydělává, a navíc půlka článku pojednává o snižování nákladů, tak zde OVBáci v ČR asi nebudou rádi…

  Za co se pořídí ty ZMĚNY, které jsou nutně potřeba ? za co se bude platit reklama a další kroky vedoucí ke zlepšení značky ? -> systém, kontrola, vzdělání… změna kariérového plánu a tedy více provizí do struktury, jak se povídá ? 🙂

  tak třeba někdy později…

  Odpovědět

 • ! Petr BD

  8 listopadu, 2009

  Článkem chtěli vrátit ztracenou pozici. Je to zkomírající společnost. Nedivte se. Uteklo jim hodně topmanažerů. Andrej Tatík to napsal výstižně. Slepě věříš, hájíš jejich barvy. Sám si vzděláváš lidi, platíš co můžeš. Nic tam nefunguje. Analytický oddělení? Tým analytiků a právníků? Výsměch všem. Hlavně, že je obrat. Změna je ve hvězdách. Fakt mě to nebaví. Rozhlížím se jinde.

  Odpovědět

 • Praotec Uzel

  8 listopadu, 2009

  22. 1. 2008 7:36 OVB Allfinanz, a.s. ČR

  OVB Allfinanz se z gruntu mění

  [Tisková zprava] Právě jmenovaný předseda představenstva akciové společnosti OVB Allfinanz Pavel Uzel zásadně mění koncepci řízení spolupracovníků OVB. Původní, v systému řízení hierarchicky nadřazená, Centrála OVB se pod Uzlovým vedením změnila na Servisní centrum. Smyslem této koncepční změny je posílení podpory obchodní sítě OVB a potvrzení pozice OVB jako jedničky na českém trhu finančních služeb. V tříčlenném představenstvu OVB působí mimo Uzla také Vladimíra Martincová. O třetího člena bude představenstvo po odchodu Günthera Gramlicha doplněno v nejbližším možném termínu.

  „Náš byznys je obchod,“ tvrdí Pavel Uzel, předseda představenstva OVB. „Z našich spolupracovníků se nyní stali naši interní zákazníci s právem na perfektní obchodní servis. Jen tak jej budou moci ve zvýšené míře poskytovat svým externím zákazníkům a posílit tím obchodní výsledky OVB na území České republiky.“

  Odpovědět

 • Petr z OVB

  4 prosince, 2009

  Koukám na web OVB a nevěřím svým očím. Máme nové stránky.Zachraňujou se jak můžou, zelená linka, poradci si dělají ostudu a propůjčují svoje tváře zkomírající firmě. Jedna lež za druhou. Všechno garantováný, sociální jistoty. Co je garantovaný je určitě chaos a bezvládí v OVB. Nic neplatí, nikdo neví kým je řízený, každý si dělá co chce. Jeden podraz za druhým. Tak to je asi ta jistota. Děláte si z nás legraci? Arogantní topmanažeři,neschopný.Vydávají za manažery, bez systému a koncepce. Lidi po desítkách utíkají a OVB se tváří, že se nic neděje. Lži, přetvářka, nejistota kdo to vede, kontrolní systém, analytický oddělení nahrazujou truhláři,opraváři a další dělnická inteligence. Pány poradce prezentujou lidi co chtěli opustit ještě včera OVB. To je zvrácený, to nikdo neuvěří. To je k popukání.

  Odpovědět

 • Jeden z odcházejících manažerů...

  5 prosince, 2009

  Petře, pak je otázka, proč tedy vůbec zůstáváte? Nicméně, nemyslím si, že všichni manažeři jsou stejní… Neschopní… OVB, jako taková, má „uvnitř“ spoustu výborných manažerů… Neříkám, že to jsou všichni, ale i přesto, že jich spousta firmu opustila, spousta opouští, a spousta ještě opustí, stále tam zůstávají výborní manažeři, kteří to dotáhnou ještě hodně moc daleko…

  Odpovědět

 • Petr z OVB

  6 prosince, 2009

  Nepsal jsem,že zůstávám. Výborný manažery jsem bohužel nepotkal. Patřím do LD Křen. Vidím ty zvrácenosti kolem sebe a Křen se směje.Sám tomu ještě pomáhá,jelikož potřebuje obrat a meziprovizi.Ryba smrdí od hlavy. Na lidi kašle, řídit neumí.Říděj ho jiný. A to zdatně.Prachy na prvním místě.Sám financím nerozumí. Někde se to nauč, prodávej co umíš, klient je nedůležitej.Od truhlářskýho ponku poradcem.To je špatně. Křena tam dotlačili jiný. Ty jiný ho maj plný zuby,tak odcházej.Von dělá, že nevidí a bude brzy sám.

  Odpovědět

 • z LD Havel

  7 prosince, 2009

  Co chcete, Křen se plácá s lumpem Podolákem po zádech a nejlepšího „poradce“ Štorka má v kanceláři. Většina týmu se Podolákovi rozpadla před jeho RD o který tak žebral na vyjímku.Jsme rádi, že k nám nepatří. Kdo jinému jámu kopá..

  Odpovědět

 • Vladyka

  22 října, 2010

  Jojo, souhlas, já jsem R pod Křenem, směřující na GS, každopádně už rok mi tvrdí že mě povýší, furt něco mě chybí, ač podle plánu splňuju, měl jsem a teď mám 4x r2 a 1xR1, píšu si se skupinou cca 850 MĚS v průměru no, no tak nevím, ale ostatní jsou GS, v jiných ředitelstvích no a já si tady už rok a půl chcípám na R3, no co dělat? Povýšej mě vůbec?

  Odpovědět

 • Michael Frahnert Junior

  22 října, 2010

  Ne. Jděte do Brokeru, Fincentra nebo Partners. Z vlastní zkušenosti navrhují oslovit všechny a pak si vybrat.

  Odpovědět

 • Bývalý OVB

  23 října, 2010

  Nezbývá než souhlasit… Navýšení provizí a změny tzv. „na oko“ nikdy nic nevyřešily… Takže pokud mohu z vlastní zkušenosti doporučit, zbalte se, dokud to jde relativně snadno… Vyberte společnost, která Vám bude nejvíce vyhovovat a také dobře vybírejte svého budoucího manažera… Výběr manažera je možná ještě o něco důležitější, než výběr společnosti…

  Odpovědět

 • Petr z OVB

  6 prosince, 2009

  Koukám,že taky odcházíte. Taky manažer. Co to?

  Odpovědět