Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Skupina PPF zvýšila svůj podíl v O2, vlastní již 83 procent akcií

Investice 30.10.2014 | 16:39 0 Komentářů

Investiční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera zvýšila nákupem akcií od společnosti UniCredit svůj podíl na hlasovacích právech O2 na 83,15 procent. Převod 5,55 procent akcií na skupinu PPF proběhl pouze několik dní před výplatou dividend.

Postupným skupováním akcií se  tak PPF blíží k hranici 90 procent, tedy k hranici možného vytěsnění drobných akcionářů. „Transakce potvrzuje náš dlouhodobý odhad, že skupina PPF bude chtít společnost O2 Czech Republic ovládnout plně,“ komentoval situaci analytik společnosti BH Securities Jiří Zendulka.

K 90 procentní hranici se může PPF přiblížit odkupem podílu španělské Telefóniky, která se však zavázala při nákupu, že si svůj podíl ponechá po dobu čtyř let. „Právníci budou hledat možnosti, jak se i přes závazek dostat k akciím drženým Španěly. Další možností je, že s odstupem času přijde PPF s další nabídkou převzetí podílů. Koupili by tak od minoritních akcionářů, co se dá, a zbytek potom případně vytěsnili,“ uvedl analytik Tomáš Menčík z Cyrrusu.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.