CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

01. 08. 2018

0 komentářů

Skupina Partners chce uvést na trh novou pojišťovnu, bude se jmenovat Simplea

 

Finanční skupina Partners má v plánu na začátku příštího roku uvést na trh novou pojišťovnu. Bude se jmenovat Simplea pojišťovna a v nabídce bude mít pouze rizikové životní pojištění.

Loading 

Nabízené rizikové pojištění bude krýt nejdůležitější vážná rizika, jako je smrt, invaliditu a dlouhodobou pracovní neschopnost. V rámci doplňkového pojištění bude možné si sjednat pojištění proti trvalým následkům úrazu a závažná onemocnění.

To jsou jediné situace, kdy jde v životě člověka skutečně o hodně a potřebuje velkou finanční pomoc. Na všechny drobné úrazy nebo krátkodobou pracovní neschopnost stačí lidem finanční rezerva a nemá smysl si je pojišťovat,“ uvedl ředitel pojišťovny Martin Švec.

Simplea má prý být první kompletně bezpapírová pojišťovna, která bude využívat moderní technologie a mít vlastní administrativní systém.

Počáteční investice do pojišťovny činí 350 milionů korun. Návratnost je podle skupiny   osm až deset let. Právě do osmi, či deseti let, by pojišťovna chtěla dosáhnout dvouprocentního podílu na trhu životního pojištění.
Zdroj : e15.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Průzkum: Drobní investoři se obracejí od ESG

Podle průzkumu mezi českými drobnými investory více než polovina (51 %) investorů nepřemýšlí o faktorech ESG, zatímco 37 % ano. Čtvrtina českých investorů o ESG uvažuje jen tehdy, když se těmto investicím daří. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) obchodní a investiční platformy eToro.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 07. 2024

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *