Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Obrat skupiny Partners vzrostl loni o desetinu

Finanční skupině Partners se v roce 2017 podařilo zvýšit tržby o desetinu na 1,4 miliardy korun. O růst tržeb se postaraly především investice, penze a rizikové životní pojištění.

Obratem jsme dosáhli nejlepšího roku od roku 2012, přitom s polovinou finančních poradců než před pěti lety. K tomu jsme vygenerovali navíc dalších 450 milionů korun budoucích příjmů v dalších čtyřech letech díky rozkládání odměn v čase u životního pojištění,“ komentoval výsledky generální ředitel Partners Petr Borkovec.

Jednorázové investice vzrostly meziročně o 50 procent a pravidelné o 30 procent. „Klientům jsme v roce 2017 jednorázově investovali majetek 1,6 miliardy korun a pravidelné investice za 520 milionů korun ročně, celkově tak klientům spravujeme v podílových fondech více než 15 miliard korun,“ uvedl Petr Borkovec.

V životním pojištění se obrat vyšplhal na 450 milionů korun. Nejvíce se dařilo rizikovému životnímu pojištění, které vzrostlo o 50 procent. Obrat pojištění majetku se zvýšil o 16 procent na 120 miliard korun.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.