Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Partners hodlá otevřít vlastní životní pojišťovnu

Finanční skupina Partners hodlá v roce 2019 otevřít vlastní životní pojišťovnu. Skupina již zažádala Českou národní banku o licenci. Nabídnout chce pojištění invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti či smrti.

„Naší dlouhodobou vizí je být nejen distributory, ale také tvůrci produktu. Prvním krokem byla vlastní investiční společnost, pojišťovna je logicky další na řadě. Máme přes půl milionu klientů, jejichž potřeby i možnosti známe,“ uvedl generální ředitel Partners Petr Borkovec.

Pojištění invalidity, dlouhodobé pracovní neschopnosti či smrti bude podle Petra Borkovce nová pojišťovna nabízet i klientům, o které jiné pojišťovny nemají zájem. Dlouhodobě se chce nová pojišťovna zaměřit i na online prostředí.

„Vždy se může objevit nový hráč na trhu a získat nějaký tržní podíl, zejména pokud je majetkově propojen s distribuční sítí. A Partners mají velmi silnou a disciplinovanou síť. Otázkou vždy je to, do jaké míry je pak distributor jako samostatná firma transparentní, protože je logicky v konfliktu zájmů. Nový zákon o distribuci pojištění by to sice měl ošetřit, nicméně řada klientů ty spousty dokumentů stejně číst nebude,“ řekl ředitel makléřské společnosti Insia Ivan Špirakus.

Zdroj: ČTK

9 komentářů: “Partners hodlá otevřít vlastní životní pojišťovnu”

 1. Partnersák napsal:

  Závist, závist a zase jen ta závist. Až budete mít takovou pověst profesionálů a odborníků na trhu jakou má Partners, tak se ozvěte. A do té doby doporučuji tvrdě makat, nastudujte si něco o strategii Modrého oceánu, abyste pochopil, proč jsme tam kde jsme. Do té doby nemá smysl zde s Vámi komunikovat, máte klapky na očích a chybí Vám objektivita.

  • poškozený klient napsal:

   Partnersák: Za prvé, vy nejste vůbec nikde, Borkovec je, a vy mu děláte námezdní sílu, kterou může kdykoliv ze dne na den kopnout víte kam. Mnoho bývalých rádobyředitelů napříč trhem – ve skutečnosti kinder rekrutérů, by mohlo vyprávět. Také nemůžete, pokud se nezměnily podmínky mandátek, jen tak snadno odejít a dělat poradenství sám na sebe nebo jinde, že? Závist? 🙂 🙂 🙂 Znal jsem dost vašich bývalých kolegů, jednoho dohnaly dluhy za luxusní auta, když mu, jak jinak, popadalo pár životek, druhý alespoň dostudoval VŠ a teď má slušnou práci, ale stejně se z rodného města raději odstěhoval, ono dívat se každý den do očí lidem, kterým jste sázel životky a na 40 let předplacené investice chce opravdu koule…

   Ale rád si nějakého šášu z modrého oceánu zase vyzkouším, při poslední hypo, kterou jsem bral, poradce Partners bohužel nebyl schopen dát lepší nabídku než na přepážce, tak uvidíme, jestli se něco změnilo, ale myslím, že ne. Ono to ani nejde jinak, když zkrátka mezi banku a sebe strčíte ještě zbytečného příživníka s tučnou provizí, tak to prostě levnější být nemůže…

   • Partnersák napsal:

    Klasika, vlastně jsem od Vás nic jiného nečekal, nezklamal jste. Co by konkurenční MLM firmy a broker-pooly daly za to mít tržní podíl jako Partners, mít tak velkou a zároveň kvalitní produkci při tak malém počtu poradců. No nic, nemá smysl dále jakkoliv argumentovat, jste zaslepený a nevidíte realitu kolem sebe. Naše čísla hovoří za vše a jak se říká, buď máte čísla nebo máte výmluvy (Vy máte k těm výmluvám ještě pomluvy, ostrakizaci a spoustu dalších nepěkných věcí na adresu Partners). A s tou hypotékou na přepážce banky a lepší sazbou…tuto pohádku Vám zbaští snad jen nezkušený klient. Zjistěte si, jaké máme objemy produkce u bank na poli hypoték. S tím spojené renomé u bank a podobně, více snad již napovídat nemusím. Začněte pořádně makat místo psaní nesmyslů zde na Investujeme.cz, možná to za pár let někam dotáhnete, finančně, profesně i lidsky.

    • poškozený klient napsal:

     Partnersáku, teď vážně, kde kupuješ drogy? Ne, beze srandy, kde to bereš? Vypadá to na fakt hustej matroš a taky bych si dal…:-)

     A teď opravdu vážně. Podíly toho či onoho multilevelu jsou mi ukradené, nejsem z oboru a vzhledem k tomu, jaká je to špína, bych to nikdy ani nedělal, takže se mě opravdu nemusíte snažit motivovat, jako byste právě sám nějaký motivační seminář opustil.

     Já čerpám ze svých osobních zkušeností a vše, co jsem napsal, je pravda včetně té hypotéky. Pravda, je to pár let a rád si nějakého vašeho kolegu (protože tou dobou Vy už asi prozřete a vrátíte se k pásu) vyzkouším, ale nečekám, že by se cokoliv změnilo. U té hypo jsem podle slov ředitelky pobočky mohl tehdy jít ještě o 0,2% níž, kdybych přišel bez poradce, to jen tak pro info.

     A ten konec vašeho příspěvku je jako by Vám právě zasychalo razítko na licenci od ČNB. Životní zkušenosti Vám evidentně chybí a že to já možná někam dotáhnu lidsky? To jako fakt? To jako někam to dotáhnout lidsky = střílet životka a předplacené inv. fondy a takto okrádat příbuzné a známé na potkání? Věřte mi, čím dřív se vrátíte k pásu, tím lépe pro Vás…

 2. Partnersák napsal:

  Tento krok pana Borkovce jen potvrzuje, že jsme absolutní jedničkou na českém poradenském trhu. Máme samotnou společnost Partners, investiční společnost Partners, od r.2019 Partners Pojišťovnu, časem by mohla být i banka (opět pochopitelně Partners). Ukažte mi na trhu společnost, která je lídrem v kvalitě produkce, která má tak disciplinovanou a vzdělanou obchodní síť, která tak inovuje a ukazuje ostatním společnostem budoucí trendy a směry, kterým se bude finanční poradenství ubírat. Nevím o žádné jiné vyjma Partners. Myslím, že budou všichni zírat, kam to Partners Pojišťovna dotáhne za pět nebo deset let od svého založení. Petře bravo, jen tak dál.

  • poškozený klient napsal:

   A co ta Partners banka slibovaná před x lety? A to vzdělání taky paráda, cash flow kvadrant, rádoby milionářské kecy ičařských kravaťáků o jejich „klioších“ a Kiyosaki. O produktech téměř ani slovo… 🙂 Sorry Partnersáku, ale multilevel zůstane vždycky jen multilevelem…

  • Jiřina Šiklová nejml. napsal:

   To si píše Borkovec sám, že jo? 😀

   • Partnersák napsal:

    Paní Šiklová, nač ta jízlivost ? Nebo že by se jednalo o závist ? Četla jste dnešní rozhovor s Petrem Borkovcem, kde osvětluje, co jej vedlo k založení nové životní pojišťovny, jakou má strategii a vizi ? Počkejte si opět 10 let a uvidíme, kdo se tu bude smát, udávat trendy a bude lídrem na trhu stran inovací v segmentu pojištění osob.

    …Cílem je zaměřit se pouze na jediný produkt, který je jednoduchý, flexibilní, stále aktuální, velice srozumitelný, transparentní a s minimem výluk. Chceme, aby přidaná hodnota pro klienta nebyla pouze prázdný marketingový slogan! Budeme se zaměřovat pouze na klíčová rizika, která jsou ty nejdůležitější při strategii zajištění přijmu člověka. Nebudeme nabízet žádná rizika na krytí drobných úrazů a podobných prkotin, neboť tyto produkty zbytečně zatěžují rozpočet člověka a nepřináší mu přidanou hodnotu. Nebudeme nabízet investiční ani kapitálové ŽP, naše životní pojištění bude čistě rizikové. Lišit se budeme nejen produktem, ale i přístupem ke klientům, respektive k oceňování jejich zdravotního stavu. Chceme se soustředit na klienty, o které jiné pojišťovny nestojí, neumí správně či dostatečně rychle ocenit jejich zdravotní stav nebo jim prostě nechtějí zajištění poskytnout.

    Co obecně považujete za největší problém českého pojišťovnictví? Vidím ho v nedostatečné nebo prakticky nulové regulaci distribuce pojištění, což vede k tomu, že pojištění prodává už 20 let velké množství amatérů bez odpovědnosti pojistky. Pojišťovny nemají proklientský přístup, což negativně ovlivňuje jak produkty, tak i služby, a nenesou za ně odpovědnost. Jde jim jen o zisk a plnění svých cílů. Proto také pojišťovnictví nemá mezi Čechy dobrou pověst…

    Zdroj: http://www.opojisteni.cz/pojistny-trh/petr-borkovec-nova-pojistovna-se-zameri-na-jeden-produkt/

    • MartinKadeřábek napsal:

     Partnersák souhlasím svámi. Partners si sami vybudovali své jméno a to, že pokročili dál a otevřeli si svojí vlastní pojišťovnu vidím jen jako velký krok kupředu. Mluvím z pozice klienta který jejich služby využívá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.