Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Situace již není nejhorší, ale hrozí osobní bankroty

Podle bleskového elektronického průzkumu k aktuálním otázkám současného ekonomického vývoje, který provedly agentury Donath-Burson-Marsteller a Factum Invenio bylo dno krize dosaženo již loni, ale letos porostou počty osobních bankrotů.

Průzkumu se účastnilo celkem 347 respondentů z 886 oslovených z řad členů a kandidátů CFA (Chartered Financial Analyst), vedoucích pracovníků zemských ředitelství OVB Allfinanz, významných manažerů a ekonomických novinářů. Otázky se týkaly týkaly hodnocení ekonomické krize a jejích dopadů na odvětví i regiony, očekávaného vývoje klíčových parametrů české ekonomiky v letošním roce (včetně výsledku voleb), přijetí eura a dále také osobních bankrotů, zadlužení domácností či důchodové reformy.

Mezi respondenty zjevně převládá názor, že dna krize již bylo dosaženo,“ říká Jan Herzmann, Managing Partner společnosti Factum Invenio. „Největšími optimisty v tomto ohledu jsou narozdíl od loňského průzkumu členové a kandidáti Czech CFA Society,“ dodal Herzmann. 70 % respondentů přitom očekává, že se zvýší počet osobních bankrotů.

Podle respondentů by se na akciových trzích mělo nejlépe dařit sektorům finanční a energie a utility, z regionů jednoznačně Čína a také jihovýchodní Asie.  Oproti minulému roku odborníci více věří koruně jako ochraně před krizí, ale zároveň pro 42 % respondentů je přijetí eura prioritou.

Zdroj:
Tisková zpráva Donath-Burson-Marsteller a Factum Invenio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.