CZK/€ 23.985 +0,15%

CZK/$ 22.380 -0,74%

CZK/£ 27.394 +0,07%

CZK/CHF 24.158 -0,59%

30. 01. 2008

0 komentářů

První žádosti o osobní bankrot už jsou na světě

 


 

Nový insolvenční zákon přináší změny především ve lhůtách jak pro soudy, tak pro věřitele a dlužníka. Byla zavedena dvouhodinová lhůta pro uveřejnění zahájení řízení v insolvenčním rejstříku (do konce roku to platí pouze v pracovní době soudu, pak už kdykoli).

Další novou lhůtou je, že soud musí rozhodnout o vyhlášení bankrotu, nebo o přidělení správce konkurzní podstaty do deseti dnů. Pokud podá insolvenční návrh sám dlužník, soud musí o návrhu do deseti dnů rozhodnout.

Novými způsoby řešení úpadku pro firmy jsou reorganizace, které by měly vyřešit dluhy firem bez toho, aby zanikly. Pro fyzické osoby se zavádí oddlužení, tzn. možnost vyhlášení osobního bankrotu. V průběhu oddlužení ale musí věřitelé dostat alespoň třetinu svých pohledávek a oddlužení může proběhnout buď zpeněžením majetku dlužníka (se zachováním jeho budoucích příjmů), nebo splněním 5-letého splátkového kalendáře.

Od začátku ledna podalo k soudům návrh na osobní bankrot již několik klientů domácích bankovních domů dohromady to je již několik desítek případů.

Zdroj: E15, Konkursní noviny

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *