CZK/€ 24.725 +0,32%

CZK/$ 22.775 +0,55%

CZK/£ 29.040 +0,24%

CZK/CHF 24.963 +0,32%

15. 05. 2024

0 komentářů

Šílenství okolo GameStop

 

S návratem Roaring Kitty na scénu sociálních médií se znovu objevila meme akciová mánie. Podle očekávání se prudce zvýšila obchodní aktivita klientů u společnosti GameStop (GME). Od minulého pátku (10. 5.) do pondělního konce obchodování (13. 5.) se počet klientů obchodujících s GameStop po návratu Roaring Kitty zvýšil o 928 %.

Loading 

Tento trend pokračuje i v průběhu obchodního týdne. Porovnáme-li počty kolektivních obchodů z minulého týdne (6. – 10. 5.) s pouhými prvními dvěma dny tohoto týdne (13. -14. 5.), zaznamenali jsme již 775% nárůst počtu individuálních klientů obchodujících s akciemi GameStop.

„Fenomén GameStop je skutečně vzrušující. Je však těžké poskytnout k němu nějaký zasvěcený komentář, kromě toho, že ho považujeme za obecný humbuk. To se odráží v chování našich klientů, přičemž počet klientů obchodujících s GameStopem se v Saxo vyskytuje přibližně na desetinásobku běžné úrovně. Lidé se za akciemi ženou v naději na rychlé zisky, ale vzhledem ke skutečné hodnotě akcií by neměly dále růst. Při pohledu na skutečné výsledky společnosti by se GME měla obchodovat za nižší cenu. U těchto jevů je však konkrétní analýza náročná, protože cenové pohyby jdou mimo fundamentální a technickou analýzu. Pokud do toho skočíte, riskujete ztrátu, ale takové trendy mohou také pokračovat v růstu. Je to riskantní sázka na Wall Street,“ uvedl Oskar Bernhardtsen, investiční stratég společnosti Saxo.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo

Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *