Pondělí 27. září. Svátek má Jonáš.

SERVIS 24 umožňuje i příjem a platbu elektronických faktur

Banky Daniel Kuchta 01.09.2008 | 11:39 0 Komentářů

Od 2. září nabízí Česká spořitelna možnost přijímat a platit faktury elektronicky v internetovém bankovnictví SERVIS 24.

Novou službu, tzv. e-fakturu, si klienti, soukromé osoby i podnikatelé, mohou aktivovat přímo v internetovém bankovnictví. E-faktury je možné získávat zatím jen od společnosti ČEZ.

"Jednáme s dalšími velkými výstavci, kteří mají zájem zasílat svým klientům faktury elektronicky do internetového bankovnictví. Klientům tak chceme dát možnost přijímat všechny své faktury na jednom místě, odkud je mohou jednoduše zaplatit", uvedl Aleš Mamica, ředitel úseku přímé bankovnictví. „Uvedením produktu e-faktura potvrzujeme naši trvale sílící pozici v oblasti firemního bankovnictví a současně se představujeme v roli inovátora na českém trhu“, dodává Aleš Mamica.

Zjednodušení znamená pro klienty to, že údaje z faktury nemusí uživatel ručně zadávat do platebního příkazu, ale předvyplní je banka a klient to pouze potvrdí. Fakturační data odesílají výstavci ze svých podnikových a účetních systémů (ERP) do služby SERVIS 24, kde jsou faktury uživatelům internetového bankovnictví zobrazeny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.