Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Senát schválil pětileté storno provizí

Senát dnes schválil novely zákona o pojišťovnictví a o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí, jejíž součástí je i regulace provizí při prodeji životního pojištění.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích zavádí pětileté storno provizí. Pětiletá storna provizí by měla nevýhodné přetáčení smluv rezervotvorných pojištění značně omezit, což je pro klienty dobře,“ říká Jiří Čapek, generální ředitel NN pojišťovny a penzijní společnosti pro Českou republiku a Slovensko.

Novela zákona o pojišťovnictví harmonizuje českou legislativu s evropskou směrnicí. Reaguje na požadavek Evropské unie (EU) implementovat směrnici Solventnost 2, která měla platit již od ledna letošního roku.  

Novely míří k podpisu prezidenta, který již dříve uvedl, že zákony podepíše.

Jeden komentář: “Senát schválil pětileté storno provizí”

  1. Michal Závada napsal:

    Pane Čapku, jednejme férově. Nebylo by od věci sdělit klientům, které nechcete poškozovat, kolik peněz budou mít naspořeno na rezervotvorné pojistce po dvou letech. Čistá nula, že…Možná by nebylo špatné v rámci ochrany klienta zakázat pojišťovnám tyto produkty vůbec nabízet. Do podílových fondů, kde peníze pojišťovny zhodnocují, si je přece může klient investovat sám. To není boj o ochranu klienta, toto je boj o Vaše prachy a vy to přece víte. Proč se v tomhle zákonu neoddělily rezervotvorné pojistky od rizikových nikdo nevysvětlil. U těch je přece naopak žádoucí, aby měl poradce možnost nabídnout produkt, který je v daném období pro klienta nejvýhodnější . Nabízí se otázka, jestli jsou ti, kdo zákon protlačili a)tak zabednění anebo b) tak“zlobbovaní“. Tak nějak mám pocit, že b) je správně…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.