CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

06. 06. 2016

0 komentářů

Rusko chce zakázat bitcoiny a zavést vlastní

 


 

Kryptoměna podle ruských úřadů slouží k praní špinavých peněz a nelegálním transakcím. Tomu má zabránit právě zavedení kontrolované národní virtuální měny a zrušení neregulované měny.

Za těžbu a směnu bitcoinů by hrozila pokuta půl milionu rublů (181 tisíc korun), případně i čtyřleté vězení.

Zavedení nové digitální měny přináší podle některých názorů velké společenské riziko. „Zjednodušeně řečeno, technologie bitcoinu by při jejím rozšíření do každodenní praxe eliminovala či značně snížila potřebu využívat služeb bank, auditorů, pojišťovacích společností nebo různé státní registry. Existuje zde potenciál pro změnu vztahu mezi státem a občany. Není se co divit, že se tomu úřady brání,“ komentuje kroky Moskvy Alisa Tciriulnikovová.

Na druhou stranu by se podle ní mohla nová kryptoměna stát významnou geopolitickou výhodou. „Pokud by si technologické principy bitcoinu osvojily ruské a mezinárodní banky, nebyl by pro Moskvu problém obejít sankce různých druhů. Stala by se totiž nezávislou na mezinárodním bankovním systému SWIFT,“ říká Alisa Tciriulnikovová.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice 2023

Jak se vedlo investicím v roce 2022 a povede se jim letos stejně?

Na začátku roku vždy finanční experti dávají rady, do čeho by se mělo investovat v daném roce. Ekonomie je ovšem věda značně nepředvídatelná, tedy přesněji je to věda, která nedokáže předvídat budoucnost. Vyplatily se tedy loňské tipy? A vyplatí se tyto investice realizovat i letos? Jaké budou […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

21. 02. 2023

bitcoin a ceny energií

Bude se bitcoin těžit v Africe?

Bitcoin a jeho těžba je velmi náročný na spotřebu energie. V podstatě je to jedna z hlavních nevýhod a částečně i důvod, proč vznikaly nové kryptoměny. Které by byly na energiích závislé méně. Je to také důvod, proč bývala Čína velmocí v rámci těžařské komunity, díky levné […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

10. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *