CZK/€ 24.385 -0,25%

CZK/$ 22.897 -0,38%

CZK/£ 28.083 -0,36%

CZK/CHF 25.275 -0,44%

10. 10. 2016

0 komentářů

Ruská ERB Bank má v Česku potíže. Nevydává peníze

 


 

Ruská ERB Bank (dříve Evropsko-ruská banka) se již dlouhodobě potácí v potížích, které v březnu letošního roku vyústily v zákaz poskytovat nové úvěry a přijímat vklady z nařízení ČNB. „ČNB jako výkonný orgán dohledu nad finančním trhem po důkladném posouzení vyhodnotila situaci v ERB bank a rozhodla se vydat předběžné opatření a upravit prozatím pravidla pro fungování banky tak, aby v průběhu správního řízení nedocházelo k nevratným ztrátám v případě zhoršení její finanční situace,“ uvedl tehdy tiskový mluvčí ČNB Tomáš Zimmermann.

Nynější potíže s výplatou hotovosti tak mohou být pokračováním předešlých obtíží. Část peněz z banky odteklo prostřednictvím fiktivních dluhopisů, což v současné době vyšetřuje protikorupční útvar Policie ČR. V bance podle dřívějších informací mělo chybět přibližně 1,5 mld. Kč.

Zdroj: iDNES.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Etické investování na vzestupu

Ve světě investic se stále více klade důraz na zodpovědné a udržitelné investování. ESG – což znamená Environment (životní prostředí), Social (sociální zodpovědnost) a Governance (řízení společnosti) – faktory se stávají klíčovými hledisky pro rozhodování investorů. Tento přístup kombinuje finanční výnosy s ohledem na pozitivní dopad na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *