Čtvrtek 13. srpna. Svátek má Alena.

Rodinné finance budou součástí výuky již na základních a středních školách

Součástí osnov základních a středních škol se v dohledné době stane také výuka v oblasti osobních financí. Cílem projektu je zvýšit finanční gramotnost obyvatel České republiky.

Již od příštího školního roku se mohou první žáci základních a studenti středních škol setkat s novinkou – finančním vzděláváním. Počítá s tím Systém budování finanční gramotnosti na základních a středních školách, materiál vypracovaný mezirezortní pracovní skupinou na základě usnesení vlády z roku 2005.

Pro finanční vzdělávání žáků základních a studenty středních škol je již stanoven rozsah problematiky, s níž se budou muset během svého studia na škole seznámit.

„Témata finanční gramotnosti jsou zařazována v celém průběhu základního i středního vzdělávání. Konkrétní rozsah stanoví škola ve svém školním vzdělávacím programu“ uvedl pro iDNES.cz Petr Bubla z odboru vnějších vztahů MŠMT.

Přičemž učivo bude rozděleno do tří oblastí pro žáky základních škol, a to na peníze, hospodaření domácnosti a finanční produkty. Studenti středních škol navíc budou muset absolvovat blok zabývající se právy spotřebitele.

Zdroj: iDNES

Čtete dále:
Jan Lener: Kdo je finančním poradcem
Petr Zámečník: Struktura produkce a „otevřenost“ finančně poradenských společností
Petr Bukač: Investice s extrémně dlouhým investičním horizontem: doporučit?
Pavel Hanzl: O bouchačích a střelcích ve finančním poradenství
Pavel Hanzl: Jak utopit strach a zasít počáteční důvěru?

Jeden komentář: “Rodinné finance budou součástí výuky již na základních a středních školách”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.