Středa 03. června. Svátek má Tamara.

Reakce Dušana Šídla na článek Jiřího Klabana

PenzePojištění 15.04.2013 | 09:14 7 komentářů

Nesouhlasím s uvedeným tvrzením pana Klabana. Penzi s garancí i druhý pilíř jsem počítal za stejných předpokladů, které jsou specifikovány v mém článku pod tabulkou.

Vzhledem k tomu, že jsem ve svém výpočtu druhého pilíře nepočítal s nárůstem mzdy (a tedy nárůstem příspěvku), nepočítal jsem s nárůstem mzdy (a tedy nárůstem pojistného) ani v případě Penze s garancí. Nemohl jsem se tedy dopustit uvedeného kardinálního opomenutí, jak píše pan Klaban. Mé závěry tedy považuji za platné a čtenářům Investujeme.cz, kteří si chtějí porovnat výhodnost Penze s garancí, doporučuji nezávislý investiční srovnávač na webu Produktovelisty.cz.

Původní článek Dušana Šídla: Penze s garancí: jablka a hrušky

Článek Jiřího Klabana reagující na článek Dušana Šídla: Penze s garancí: Dušan Šídlo se plete

7 komentářů: “Reakce Dušana Šídla na článek Jiřího Klabana”

 1. Jarda napsal:

  Mě se líbí, jak pan Klaban píše o tom, že Kapitol má v produktu limit který sníží klientovi poplatek. Bohužel zapomíná říct, že ho tam nikdo z Kapitolu nedává ani u 7BN. Vlastní zkušenost.:(

 2. petera napsal:

  Abych posoudil, zda ma pravdu pan klaban nebo pan sidlo, stahl jsem si investicni srovnavac z www.produkto­velisty.cz. prosel jsem vypocet, abych si overil, ze nekdo nepodvadi a overil vstupni parametry. Jsou v poradku. A pak jsem se podival na vysledek a byl jsem sokovan, jak predrazena, je penze s garanci.
  Plete se pan klaban a pravdu ma sidlo, kazdy si to muze spocitat sam. Ale neni se co divit, pan klaban je prodejce a nikdy se neptejte prodavace toustovace, zda potrebujete toastovac.

  Jen ta odvaha s jakou pan klaban pise nesmysly na webu, ktery ctou odbornici, me udivuje. To jiz vsichni prodejci predrazenych investicek ztratili soudnost?

  • Klíd napsal:

   Kapitol není a nikdá nebyl o poradenství. Je to prodej pojistej Kooperativy, pak dloooooouho nic, ješte pořád nic a pak par dalších produktu aby se neřeklo. Odborníci to ví, právě chudáci klienti.

   Partners taky nejsou nezávislí, v důchodech bouchají jen Allianz. Připravoval to Šídlo, hádají se dva tzv nezávislí bouchači dvou různých pojištoven. Chudák klient.

   • insider napsal:

    Partners a Kapitol dělaj to samý, to je fakt! Dobrej postřeh. Klaban i Borkovec jsou jedna pojišťovácká banda, to je marný.

  • Jasný? napsal:

   Bohužel se mýtíte… Abyste použil a ověřil, musel byste zpochynbnit čísla uvedená p.Klabanem, napište, která jeho čísla nesedí, taky by mě to zajímalo. Díval jsem se totiž na http://duchodo­vakalkulacka.mpsv­.cz/www/ a podle toho to má dobře. Dívalk jsem se na srovnávač na listech, a tam jsem zjistil jednu věc. U Penze s garancí je uveden onbhospodařova­telský poplatek 2,5%, a to je špatně pro konstrukci garantovaného fondu Kooperativy, který je jejich a je tam, 0.0%. Vzhledem k tomu jaký píšou podíly na zisku, tak to musíte snížit na 0.0% a u 2P dejte 0,4%… tak si zkuste výpočet, 38let, 1000 Kč, 3.5% výnos a máte to fifty – fifty… a to se nebavím o tom, že z 2P nikdy nevystoupíte, nemůžete nikdy vidět peníze než formou důchodu, který ani nevíte kdy začnete brát… Ale to je jedno, napište kde udělal Klaban chybu, nebo buďte potichu. :-)

 3. Jiří Klaban napsal:

  Dobrý den, reaguji opravdu již naposled. Evidnetně se mýlíte.

  1. Počítal jste i ve svém výpočtu s růstem mzdy – použil jste pro srovnání důchod s prvního pilíře, který je vypočten z rostoucí mzdy a započtenou inflací – (2.5% a 2%)- doporučuji všem ověřit na mpsv.cz duchodové klakulačce.
  2. nemůžete přece oddělovat první pilíř od druhého, protože jsou oba spojeny pupeční šňůrou – použil jste 1. pilíř s rostoucí mzdy a druhý s konstantní platbou – tak to je pěkné hru-blko…
  3. jak můžete používat metodiku pro výplatu 20ti leté penze z druhého pilíře z produktu Penze s garancí, to si myslíte, že z druhého pilíře bude stejná metodika? Počítejte to se sazbou pojišťovny platnou pro výplatu penze z druhého pilíře…
  4. Metodika stejná nemůže být použita už z toho důvodu, že Penze s garancí kalkuluje s garantovanou TÚM 2,4%, která platí pro všechny klienty, kteří si ji stihnou uzavřít do 20. července, pak klesne na 1.9%, a to jak pro spořící fázi, tak pro výplatní… (všem kdo budou mít Penzi s garancí před tímto datem, zůstane zachována jak u spoření, tak u výplaty). U druhého pilíře si sjednáte „to co bude“, až splníte nárok na starobní důchod…

  Bude dobré, když se podíváte na čísla v mém reakčním článku a pokuste se je zpochybnit, dokažte že neplatí a přestaňte už obhajovat popletené tři věci dohromady.

  • petr napsal:

   Naprosto souhlasím s panem Klabanem a to Kapitol teda nemusím.Z jakého asi důvodu pan Šídlo odkazuje na stránky produktových listů? Nerozumim tomu co říká, v jednom článku II.pilíř není pro něj ani pro jeho jak říká již bývalého kolegu pana Kohouta a v dalším článku opět II.pilíř obhajuje. Není to náhodou tím, že II.pilíř nabízí hlavně společnost, pro kterou pracoval a už nepracuje? Není to v jednom článku msta a v druhém strach z toho co napsal?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.