Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

Půjčky přes internetové aukce P2P bez banky se začínají rozšiřovat

Investice 13.02.2015 | 11:25 0 Komentářů

V současné době se v České republice začínají rozšiřovat půjčky přes internet takzvané P2P úvěrování bez účasti bank. Zatím zde fungují dva internetové portály zaměřené na půjčování malým a středním podnikům. Do konce roku by měly vzniknout další dvě platformy určené drobné klientele.

Platforma pujcmefirme.cz Romana Kakose byla spuštěna ve středu. Půjčování probíhá internetovou aukcí. Zájemce o půjčku zadá požadovanou půjčku a maximální přijatelný úrok. Půjčku pak získá nabídka investora s nejvýhodnějšími podmínkami, tedy zejména nabídka s nejnižším úrokem.  

Český trh úvěrů pro podnikatele a malé firmy dosahuje v současnosti 200 miliard korun. Dostupnost úvěrů pro tento segment je přitom stále nízká. Myslím, že bychom to mohli zlepšit a z trhu si ukousnout jednotky procent,“ uvedl Roman Kakos.

Druhou ohlášenou platformou je projekt SymCredit Michaela Sonenshina, který se hodlá zaměřit na různě velké společnosti s alespoň tříletou historií, které budou moci získat půjčky s úrokem 6 až 15 procent.

Investovat bude moct prakticky kdokoliv. „Minimální výši jsme stanovili na tisíc korun. Spíš než kolik má peněz bude záležet na tom, aby si investor uvědomoval, do jaké investice jde,“ vysvětluje Michael Soneshine.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.