Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Provize zprostředkovatelů budou regulovány od prosince 2016

Prezident Miloš Zeman podepsal zákon, který reguluje výplaty provizí pojišťovacím zprostředkovatelům při výpočtu tzv. odkupného u pojistných smluv. Uvedl to prezidentům mluvčí Jiří Ovčáček.

Zprostředkovatelé budou za provize ručit pět let. Výše provizí není zákonem omezena. Zákon by měl nabýt účinnosti tři měsíce po zveřejnění ve Sbírce zákonů, tedy od 1. 12. 2016.

Zdroj: Deník.cz

3 komentáře: “Provize zprostředkovatelů budou regulovány od prosince 2016”

 1. pavel-hanzl napsal:

  Této regulace bylo dosaženo za pomoci masivní korupce a jejím smyslem není chránit klienty, ale snižovat počáteční náklady pojišťoven na úkor jejich distribučních partnerů. Proto je prasárna, že to začne platit.

  Kdokoliv podporuje regulaci, která se vztahuje i na smlouvy nastavené na rizika, je – jak to říct slušně … – pomýlený (ovšem mnoho debilů se současně mýlí, když věří svému bludu, slyší hlasy a jdou konat, aby byly hlasy spokojeny. Klíčová slova a hesla: „klient“, „odkupné“, „pojišťovny z toho neuvidí ani korunu“).

  Když vzpomenu na všechny osoby, které dlouho znám a dříve jsem si jich vážil, než z omylu či z korupce tuto plošnou věc začaly podporovat, je mi opravdu úzko na duši. Značně ubylo osob, kterých si mohu vážit.

 2. Pavel napsal:

  Výborně, dobrou a hlavně důležitou věc se konečně podařilo dotáhnout do zdárného konce.

  • napsal:

   Prezident České republiky podepsal zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích a zákon o pojišťovnictví. Ukončil tak jejich dlouhý legislativní proces, který bude završen nabytím jejich účinnosti.
   Dne 6. září podepsal prezident ČR Miloš Zeman dva významné zákony týkající se pojistného trhu. Novelu zákona č. 38/2004 sb., a o pojišťovacích zprostředkovatelích a zákon č. 277/2009 sb., o pojišťovnictví, implementující evropskou směrnici Solvency 2.

   Novela zákona 38 tedy nabude účinnosti od 1. prosince 2016 a zavede tak pětiletou storno lhůtu, která se vztahuje pro všechny produkty životního pojištění, bez ohledu na to, zda se jedná o rezervotvorné životní pojištění nebo životní pojištění bez rezervotvorné složky.

   Zdroj: http://www.opo­jisteni.cz/po­jistny-trh/novela-38/prezident-podepsal-novelu-zakona-o-pojistovacich-zprostredkova­telich/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.