CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Marek Woitsch, ředitel Úseku životního pojištění ČPP

Marek Woitsch: Co přinesla regulace provizí

Za zálohové provize za životní pojištění ručí finanční zprostředkovatel ze zákona 5 let. Výsledek? „Díky změně vstupních parametrů do výpočtů se nám podařilo klientům o něco zlevnit pojištění,“ říká Marek Woitsch, ředitel Úseku životního pojištění ČPP.

Text: Petr Zámečník

18. 09. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Pavel

  7 září, 2016

  Výborně, dobrou a hlavně důležitou věc se konečně podařilo dotáhnout do zdárného konce.

  Odpovědět

 • 8 září, 2016

  Prezident České republiky podepsal zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích a zákon o pojišťovnictví. Ukončil tak jejich dlouhý legislativní proces, který bude završen nabytím jejich účinnosti.
  Dne 6. září podepsal prezident ČR Miloš Zeman dva významné zákony týkající se pojistného trhu. Novelu zákona č. 38/2004 sb., a o pojišťovacích zprostředkovatelích a zákon č. 277/2009 sb., o pojišťovnictví, implementující evropskou směrnici Solvency 2.

  Novela zákona 38 tedy nabude účinnosti od 1. prosince 2016 a zavede tak pětiletou storno lhůtu, která se vztahuje pro všechny produkty životního pojištění, bez ohledu na to, zda se jedná o rezervotvorné životní pojištění nebo životní pojištění bez rezervotvorné složky.

  Zdroj: http://www.opo­jisteni.cz/po­jistny-trh/novela-38/prezident-podepsal-novelu-zakona-o-pojistovacich-zprostredkova­telich/

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  11 září, 2016

  Této regulace bylo dosaženo za pomoci masivní korupce a jejím smyslem není chránit klienty, ale snižovat počáteční náklady pojišťoven na úkor jejich distribučních partnerů. Proto je prasárna, že to začne platit.

  Kdokoliv podporuje regulaci, která se vztahuje i na smlouvy nastavené na rizika, je – jak to říct slušně … – pomýlený (ovšem mnoho debilů se současně mýlí, když věří svému bludu, slyší hlasy a jdou konat, aby byly hlasy spokojeny. Klíčová slova a hesla: „klient“, „odkupné“, „pojišťovny z toho neuvidí ani korunu“).

  Když vzpomenu na všechny osoby, které dlouho znám a dříve jsem si jich vážil, než z omylu či z korupce tuto plošnou věc začaly podporovat, je mi opravdu úzko na duši. Značně ubylo osob, kterých si mohu vážit.

  Odpovědět