CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

21. 10. 2015

1 komentář

Provize za prodej pojištění se asi bude rozkládat do pěti let, ale bez zastropování

 


 

Na pozměňovacím návrhu se koncem srpna dohodla koaliční rada. „Návrh v podstatě řeší regulaci provizí pro zprostředkovatele v tom smyslu, že jsme ustoupili od zastropování provizí. Pouze je tam rozložení výše té provize do pěti let,“ řekl Václav Votava.

Cílem novely je posílení stability pojišťoven a zajišťoven, ochrana pojišťovacích služeb a především spotřebitelů. Úpravy vychází z několika směrnic Evropské unie (EU), jejichž hlavním záměrem je využití jednotného evropského pasu, který zatím v rámci EU využívají jen banky.

Novela by měla vejít v platnost od 1. ledna příštího roku a rozšiřuje také dohledové pravomoci ČNB.
Zdroj : Aktuálně.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář


Související články

Pozor na cenové regulace! Pokud už, tak musí chránit spotřebitele, nikoliv finanční instituce

Vláda měla včera znovu projednávat novelu zákona o pojišťovnictví a zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích, které se na konci loňského roku staly předmětem vášnivých debat v Poslanecké sněmovně a které nakonec hlasováním neprošly. Tentokrát se novely hlasování ani nedočkaly, z jednání vlády byly staženy.

Text: Jiří Tichý

03. 02. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Tomáš

    21 října, 2015

    Vtipné je, že to odnesou hlavně klienti a dobří poradci. Celá regulace vznikla z důvodu přetáčení spořících ižp, které sjednávají pouze ti, co tomu nerozumí. Regulace se ale týká i rizikovek, které se časem přetáčet musí, aby klienta dokázaly stále kvalitně pojišťovat a jejich rušení je téměř jisté a pro klienta většinou výhodné, pro pojišťovnu ale již ne. Takhle si pojišťovna „zamkne“ klienta na 5 let a vzhledem k poklesu tlaku na ceny rizik v pojištění, kteřý je teď pro klienty ideální a rok od roku jsou pojistky levnější, tak teď se logicky zdraží, protože klesne konkurence v oboru. Přitom stačilo udělat regulaci na ty „hloupé“ spořící pojisky. Nj, ale pojiťovny chtějí prostě ušetřit a klient ani poradce je nezajímá :)

    Odpovědět