CZK/€ 25.340 -0,08%

CZK/$ 23.267 -0,42%

CZK/£ 30.156 +0,23%

CZK/CHF 26.005 -0,04%

20. 02. 2008

0 komentářů

V ČR přituhuje boj o bohaté klienty

 


 

"Firem, které se v Česku registrují, aby mohly nabízet investiční služby, ať už jde o banky, fondy nebo obchodníky s cennými papíry, v poslední době několikanásobně přibylo," potvrzuje Pavel Palivec z České národní banky.

Zájem finančních domů je pochopitelný. Na českém trhu se povede bitva o desítky miliard eur. "V Česku je přes 15 tisíc lidí, kteří mají víc než jeden milion dolarů. Bankám jako jsme my svěřilo peníze nanejvýš 35 procent z nich. Ten zbytek je pořád možné získat," vysvětluje Jan Prachař z privátní banky Sal. Oppenheim, která nabízí služby klientům s kontem vyšším než půl milionu eur.

Zatímco ještě před dvěma lety se o peníze nejbohatších Čechů staraly jenom velké domácí banky, dnes už na českém trhu působí několik slavných jmen ze zahraničí. Kromě Sal. Oppenheim například švýcarská Lombard Odier Darier Hetsch.

Raketový vzestup zažívají i zahraniční podílové fondy, které investují peníze svých klientů od Číny až po USA. Jejich počet se na konci roku 2007 přiblížil dvěma tisícům. Dohromady spravují 142,2 miliardy korun.

REKLAMA

"Konkurence na trhu přituhuje. Největší perspektivu teď vidím ve službách pro ty nejbohatší klienty," myslí si předseda Asociace pro kapitálový trh Josef Beneš.

Zdroj: Hospodářské noviny,
iHNed

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *