CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

28. 03. 2018

0 komentářů

Před zasedáním ČNB kurz koruny poklesl na dvoutýdenní minimum

 

Koruna na samém začátku dnešního obchodování poklesla proti euru na 25,48 CZK/EUR, nejslabší úroveň za poslední dva týdny. 

Během dopoledne sice koruna část ztrát umazala (dostala se na 25,45 CZK/EUR), i tak je jedinou měnou v regionu, která tento týden oslabuje. Důvodem korunových ztrát jsou tak pravděpodobně přípravy investorů na zítřejší zasedání České národní banky.

Vzhledem k překvapivě výraznému únorovému zpomalení spotřebitelské inflace očekáváme, že centrální bankéři budou ve čtvrtek opatrní. Rozhodně nemůžeme očekávat změnu měnové politiky. Naopak, bankovní rada může vyhodnotit rizika pro ekonomiku jako protiinflační.

Přesto se domníváme, že koruna nemá moc prostoru k dalšímu oslabení. První letošní čtvrtletí sice pravděpodobně uzavře slabší, než jsme očekávali, v dalších měsících by se ale měl kurz postupně přibližovat úrovni 25 korun za euro. Kondice ekonomiky totiž zůstává mimořádně dobrá a ČNB podle našich výhledů zvýší úrokové sazby ještě dvakrát, ale až ve druhém pololetí.

MAREK DŘÍMAL
Komerční banka

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

spoření - prasátko - úspory - peníze - ruka - mince

Spořicí účty: Zhodnocení roste za hranici 4 %

ČNB v květnu opět zvýšila úrokové sazby. Sazby na spořicích účtech vzrostly téměř ve všech bankách. Některé banky se odhodlaly zvýšit úročení na spořicích účtech i za hranici čtyř procent. Přestože úroky na spořicích účtech inflaci ani zdaleka nepokryjí, zájem o ně roste. […]

Text: Jana Zámečníková

19. 05. 2022

Čtyři pětiny Čechů cítí dopady inflace na vlastní úspory, více než 35 % z nich už aktivně hledá způsoby, jak je ochránit

Navzdory současné vysoké inflaci nechává přes 90 % Čechů své finance ležet na běžném účtu. Takové zjištění přinesl březnový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1050 respondenty z celé republiky. Dále ukázal, že polovina z nich využívá také spořicí účet, dvě pětiny pak spoléhají na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 05. 2022

Komentář: Za inflaci mohou „autisté“

Česko má nejvyšší inflaci za skoro třicet let, poprvé od prosince 1993 přesahuje čtrnáct procent. A bude hůř. Blbě jsou na tom i jinde. Třeba v Estonsku je inflace takřka devatenáctiprocentní. Takže neobstojí tvrzení, že s eurem by byla inflace v ČR nutně nižší.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.