Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

Pražským primátorem se stane Zdeněk Hřib

Investice 26.10.2018 | 10:15 0 Komentářů

Jednání jsou u konce, primátorem v Praze se stane Zdeněk Hřib (Piráti). Lídři Prahy Sobě Jan Čižinský a Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) v radě hlavního města post zastávat nebudou.

Jiří Pospíšil bude nadále europoslancem a Jan Čižinský zůstává starostou Prahy 7. Politické strany Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu budou mít po dvou náměstcích primátora. V radě hlavního města bude ještě šest dalších členů, tedy po dvou z každého koaličního uskupení. Koalice bude mít 39 hlasů v 65členném zastupitelstvu.

V Praze vyhrála volby ODS, která se ziskem necelých 18 procent hlasů, má 14 mandátů. Druhé místo obsadili Piráti, jejichž kandidát na primátora nakonec usedne ve vedení Prahy. Ti mají 13 zastupitelů, stejný počet jako další Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO s 12 zastupiteli.

Podle dohody politických stran náměstky primátora budou Adam Scheinherr (Praha Sobě), Pavel Vyhnánek (Praha Sobě), Petr Hlaváček (Spojené síly pro Prahu) a Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu).

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.