Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Pražská burza zažívá jeden z nejrychlejších úpisů IPO v historii, FIXED.zone upsal za týden 109 % nabízených akcií

Po prvním týdnu úpisu akcií FIXED.zone překročil zájem investorů o devět procent nabízené množství akcií. Český výrobce a distributor příslušenství k mobilním telefonům těží mimo jiné i z mimořádného zájmu investorů, kteří chtějí nákupem akcií ochránit své úspory před vysokou inflací. Emise FIXED.zone na pražském trhu START je tak jedním z nejrychlejších úpisů nové emise v historii Burzy cenných papírů Praha. Možnost objednat akcie v rámci IPO končí v úterý 2. listopadu 2021.

Mimořádný zájem o akcie FIXED.zone odhalilo dnešní otevření knihy objednávek, ke kterému dochází tradičně v polovině IPO. Téměř polovina všech objednávek je za nejvyšší cenu, která byla stanovena v rozmezí od 180 do 222 Kč za jednu akcii.

„Enormní zájem o akcie FIXED.zone nás příjemně zaskočil. Velmi si vážíme důvěry investorů, kteří se rozhodli investovat do naší společnosti v rámci probíhajícího IPO. FIXED.zone má silný rozvojový potenciál na trhu s takřka neomezenou velikostí. Umíme spojit tradiční, vysoce kvalitní rukodělnou výrobu s nejmodernějšími technologiemi, které každý z nás každý den využíváme,“ uvedl Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

Finální cena bude určena po ukončení IPO. Objednávky, které budou mít cenový limit pod závěrečnou cenou, nebudou uspokojeny. Proto mají investoři i přes překročení objednávek nad rámec nabízeného množství akcií již po prvním týdnu IPO stále možnost akcie získat, pokud objednají ve druhém týdnu úpisu akcií v horních cenových pásmech. V nabídce je celkem 222 tisíc kusů akcií, což je přibližně desetina emitovaných akcií společnosti FIXED.zone.

Společnost FIXED.zone plánuje v rámci IPO získat kapitál v objemu 40 až 50 milionů Kč. Následně se s akciemi tohoto předního výrobce a distributora příslušenství pro mobilní zařízení bude obchodovat na trhu START pražské burzy.

Akcie v rámci veřejné nabídky bude možné získat pouze prostřednictvím některého ze členů Burzy cenných papírů Praha. Jejich seznam je k dispozici na stránkách pražské burzy – www.pse.cz. Podmínkou je otevřený účet vlastníka zaknihovaných cenných papírů u svého účastníka Centrálního depozitáře, v naprosté většině se jedná o stejnou společnost, přes kterou investor zadává objednávku ke koupi akcií.

Českobudějovická společnost vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání, nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje FIXED.zone od roku 2014 rukodělnou výrobu luxusních kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je právě oblíbená značka FIXED. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

Prospekt emitenta, prezentaci pro investory a další dokumenty FIXED.zone naleznete na tomto odkazu – https://www.fixed.zone/fixed-for-investors/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.