CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

25. 07. 2017

0 komentářů

Pražská burza letos zastínila i Paříž či Frankfurt

 

Pražské burze se po dvou letech začalo letos opět dařit. Index PX od začátku roku posílil o devět procent, při započtení dividend o 15 procent. Burzu táhnou především akcie Fortuny, Unipetrolu a CME. 

Cenám akcií hraje do karet především příznivý ekonomický vývoj v Česku i ve světě. „Svou roli sehrává i souboj velkých investorů o některé akcie, například společností Fortuna nebo Pegas,“ říká analytik firmy BH Securities Martin Vlček.

Nejlépe si vedly právě akcie Fortuny, které si od ledna připsaly více než 60 procent. Špatně na tom nejsou ani akcionáři petrochemické skupiny Unipetrol. Její akcie posílily od začátku roku zhruba o dvě třetiny a překročily hranici 300 korun. Mezi trojici nejziskovějších akcií letošní roku se probojovaly akcie mediální společnosti CME, které si zatím připsaly více než 40 procent.

Přestože si pražská burza připisuje zisky, stále svou výkonností pokulhává například za indexy ve Vídni či Varšavě, které posílily od začátku roku přibližně o 20 procent. Na druhou stranu pražský index PX překonal akciové indexy ve  Frankfurtu či Paříži.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Češi věří nemovitostem. Nejvíce využívají spořící účty

Skoro dvě třetiny Čechů se v dnešní době rostoucích nákladů a inflace i rizik vyplývajících z ruské agrese na Ukrajinu  obává o své úspory. Někteří situaci chtějí řešit investicemi, čemu nejvíce věří? A jaké produkty Češi skutečně využívají? 

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

21. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.