CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

25. 07. 2017

0 komentářů

Pražská burza letos zastínila i Paříž či Frankfurt

 

Pražské burze se po dvou letech začalo letos opět dařit. Index PX od začátku roku posílil o devět procent, při započtení dividend o 15 procent. Burzu táhnou především akcie Fortuny, Unipetrolu a CME.

Loading 

Cenám akcií hraje do karet především příznivý ekonomický vývoj v Česku i ve světě. „Svou roli sehrává i souboj velkých investorů o některé akcie, například společností Fortuna nebo Pegas,“ říká analytik firmy BH Securities Martin Vlček.

Nejlépe si vedly právě akcie Fortuny, které si od ledna připsaly více než 60 procent. Špatně na tom nejsou ani akcionáři petrochemické skupiny Unipetrol. Její akcie posílily od začátku roku zhruba o dvě třetiny a překročily hranici 300 korun. Mezi trojici nejziskovějších akcií letošní roku se probojovaly akcie mediální společnosti CME, které si zatím připsaly více než 40 procent.

Přestože si pražská burza připisuje zisky, stále svou výkonností pokulhává například za indexy ve Vídni či Varšavě, které posílily od začátku roku přibližně o 20 procent. Na druhou stranu pražský index PX překonal akciové indexy ve  Frankfurtu či Paříži.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *