Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Poslanci schválili šrotovné na auta do 500 000 korun

Sněmovna dnes schválila protikrizová opatření sociální demokracie, která počítají se zavedením šrotovného, zrychlením odpisů nebo prodloužením doby podpory v nezaměstnanosti.

Šrotovné se bude vyplácet na auta s cenou do 500 000 korun výměnou za zlikvidování automobilu staršího deseti let. O peníze u Státního fondu životního prostředí budou moci žádat pouze jednotlivci, kteří nejsou plátci DPH, nikoli podnikatelé a firmy. Peníze fondu poskytne vláda ze státního rozpočtu.

Schválený návrh zákona o podpoře hospodářského růstu a sociální stability rovněž počítá s prodloužením podpory v nezaměstnanosti o jeden měsíc a její zvýšení. Přídavky na děti ve všech věkových kategoriích se měsíčně zvýší o 50 korun a zvýší se i daňová sleva na dítě. Sněmovna naopak neschválila opětovné zavedení daňové progrese, podle níž měli lidé s nejvyššími platy platit až 40% daň z příjmů.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “Poslanci schválili šrotovné na auta do 500 000 korun”

  1. Radek napsal:

    Šrotovné je k ničemu. Povede jen k výdajům. Naštěstí se ale nepovedlo socanům prosadit progresivní daň – to bych přestal vydělávat a stát ať si chcípne hlady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.