Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Pokémánie vyvolala nadhodnocení Nintenda

Investice 22.07.2016 | 09:52 0 Komentářů

Akcie Nintenda jsou mezi investory a tradery stejně populární, jako je hra samotná mezi fanoušky pokémonů. 110% růst a vysoká nestabilita způsobily, že akcie jsou pro obchodníky zajímavé, a Nintendo v minulém týdnu překonalo Apple a Facebook jako nejobchodovanější akcie na platformě SaxoTraderGO.

Vzhledem k tomu, že akcie vyletěly ve velmi krátkém čase o 110 %, měli by se investoři sami sebe ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Člověk by skoro mohl chtít říct, že akcie Nintenda se dostaly do jiné reality stejně jako Pokémoni ve hře.

V posledním týdnu byly akcie Nintendo nejobchodovanějším instrumentem a řada klientů na jejich vzestupu vydělala. Myslím si však, že akcie dosáhly svého maxima a investoři by měli pomýšlet spíše na krátké pozice, aby vydělali na případném poklesu akcií na rozumnější úroveň. 

Hra dosahuje průměrného denního příjmu na aktivního hráče (ARPDAU) ve výši 0,25 USD. To o 0,05 USD více než předchozí rekordní ARPDAU 0,20 dolarů u hry Candy Crush od King’s Digital. I za předpokladu, že Pokémon Go dosáhne miliardy aktivních uživatelů a ARPDAU vzroste na 0,50 USD, stále neodůvodňuje současnou hodnotu. Nintendo musí najít zdroje příjmů, které v mobilech zatím nejsou, aby se tato hodnota mohla potvrdit. Potenciál pro reklamy a podobné monetární využití hry je velký, ale hodnota takových iniciativ je vysoce nejistá.

Peter Garnry, vedoucí kapitálové strategie Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.