Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Podle Kalouska může bankovní unie ohrozit finanční trh EU

Banky 22.06.2012 | 15:59 0 Komentářů

Ministr financí Miroslav Kalousek se obává plánů na vznik bankovní unie v rámci Evropské unie. V reakci na krizi po ní volají někteří evropští politici, například šéf Evropské komise José Barroso. Podle Kalouska však nelze očekávat, že by se do ní zapojily všechny země. V takovém případě prý bude hrozit konec jednotného finančního trhu v EU.

Pro Českou republiku je tam mimořádně citlivá otázka regulátorů z hostitelských zemí a domácích zemí u mateřských a domácích společností,“ podotkl dnes během jednání s kolegy ze zemí EU Miroslav Kalousek v Lucemburku.

Návrhy, které doposud Evropská komise předložila k jednání, podle něj posilují regulační orgány v zemích mateřských ústavů. V České republice je naprostá většina bank vlastněna zahraničními finančními domy.

Já si neumím představit, že by do té bankovní unie vstoupilo třeba Spojené království (Británie). Myslím, že není možné očekávat, že tam vstoupí všichni,“ uvedl Kalousek. Podle něj to může být cesta k tomu, že nebudou dodržena pravidla jednotného trhu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.