Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Po brexitu se finanční firmy stěhují do Francie, hledají tam jistotu

Investice 21.05.2018 | 16:34 0 Komentářů

Brexit má první pozitivní dopad, ale nikoli na Británii, ale na Francii. Nejistá budoucnost Velké Británie přiměla některé finanční společnosti přesunout své sídlo z Londýna do Paříže.

Ke stěhování přistoupily francouzské firmy, jejichž majitelé se usadili v dříve atraktivní britské metropoli.

„Objevilo se riziko, že pokud Spojené království opustí Evropskou unii trochu brutálním způsobem, nebudu moci – anebo jen s velkými problémy – obchodovat v ostatních evropských zemích,“ vysvětluje majitel finančního fondu Smart Lenders AM Erich Bonnet, proč jako jeden z dalších svou firmu přestěhoval do Paříže.

Macron přeje finančníkům

Stojí za tím i francouzský prezident Emmanuel Macron, který má vstřícné postoje k finančníkům. „Ve chvíli, kdy Emmanuel Macron vyhrál prezidentské volby, rozhodl jsem se, že okamžitě zahájím proces vedoucí k návratu do Francie,“ říká Erich Bonnet.

Nová francouzská vláda vytváří pro návrat takových firem co nejvýhodnější podmínky. „Naší úlohou je vytvořit pro naši zemi bohatství a pracovní místa. Brexit tuhle možnost nabízí a my se jí hodláme chopit,“ uvedl před rokem francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire.

Vláda počítá s tím, že brexit ve výsledku bude pro Francii znamenat zhruba deset tisíc nových pracovních míst. Na většinu z nich přitom čekají kanceláře ve čtvrti La Défense, ze které by Francouzi rádi udělali finanční srdce Evropy místo londýnské City,“ uvedl zpravodaj ČT Petr Zavadil.

Zdroj: Česká televize

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.