CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

21. 05. 2018

0 komentářů

Po brexitu se finanční firmy stěhují do Francie, hledají tam jistotu

 

Brexit má první pozitivní dopad, ale nikoli na Británii, ale na Francii. Nejistá budoucnost Velké Británie přiměla některé finanční společnosti přesunout své sídlo z Londýna do Paříže. 

Ke stěhování přistoupily francouzské firmy, jejichž majitelé se usadili v dříve atraktivní britské metropoli.

„Objevilo se riziko, že pokud Spojené království opustí Evropskou unii trochu brutálním způsobem, nebudu moci – anebo jen s velkými problémy – obchodovat v ostatních evropských zemích,“ vysvětluje majitel finančního fondu Smart Lenders AM Erich Bonnet, proč jako jeden z dalších svou firmu přestěhoval do Paříže.

Macron přeje finančníkům

Stojí za tím i francouzský prezident Emmanuel Macron, který má vstřícné postoje k finančníkům. „Ve chvíli, kdy Emmanuel Macron vyhrál prezidentské volby, rozhodl jsem se, že okamžitě zahájím proces vedoucí k návratu do Francie,“ říká Erich Bonnet.

Nová francouzská vláda vytváří pro návrat takových firem co nejvýhodnější podmínky. „Naší úlohou je vytvořit pro naši zemi bohatství a pracovní místa. Brexit tuhle možnost nabízí a my se jí hodláme chopit,“ uvedl před rokem francouzský ministr hospodářství Bruno Le Maire.

REKLAMA

Vláda počítá s tím, že brexit ve výsledku bude pro Francii znamenat zhruba deset tisíc nových pracovních míst. Na většinu z nich přitom čekají kanceláře ve čtvrti La Défense, ze které by Francouzi rádi udělali finanční srdce Evropy místo londýnské City,“ uvedl zpravodaj ČT Petr Zavadil.
Zdroj : Česká televize

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.