Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Platit mobilem můžete u další banky. Službu zavedla i Air Bank

Banky 06.04.2018 | 14:33 0 Komentářů

Placení mobilním telefonem nabízí již několik bank v čele s ČSOB a Komerční bankou. Od včerejšího dne tuto službu mohou využít i klienti Air Bank.

Zaplatit mobilním telefonem je stejně snadné jako placení bezkontaktní platební kartou. Stejná jsou i pravidla – do 500 Kč není třeba ani zadávat PIN. „Nutnost zadat PIN u plateb nad 500 korun je pak bezpečnostní prvek, který má za cíl ochránit klientovy peníze. Potvrzovat PINem větší částky jsou klienti zvyklí i z placení bezkontaktní kartou,“ uvedl Jaromír Vostrý, produktový manažer pro platební karty a bankomaty Air Bank.

Air Bank připravuje i možnost výběru peněz z bankomatu prostřednictvím mobilního telefonu. „Jedná se o zcela novou věc, a to nejen pro nás, ale i pro společnost Mastercard, se kterou na možnosti vybrat si z bezkontaktního bankomatu chytrým telefonem spolupracujeme. Dá se říct, že vlastně musíme proklestit úplně novou cestu, proto v tuto chvíli ještě nemáme stanovený termín spuštění,“  dodal Jaromír Vostrý.

Výhodou využití platby přímo aplikací banky má výhodu oproti využití Google Pay či Android Pay v tom, že jsou data zpracována stejně jako při platbou kartou kartovou asociací. Nepředávají se tak žádné třetí straně.

Další bankou, která platy mobilním telefonem nabídne, by mohla být Česká spořitelna. „Již v průběhu jara zahájíme pilotní testování placení mobilem na vybrané skupině zákazníků,“ uvedl pro Aktuálně.cz Filip Hrubý, tiskový mluvčí České spořitelny.

Zdroj: Aktuálně.cz, tisková zpráva Air Bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.