CZK/€ 24.735 -0,06%

CZK/$ 22.795 -0,26%

CZK/£ 29.035 -0,10%

CZK/CHF 24.969 -0,04%

29. 07. 2009

39 komentářů

Pavel Uzel odvolán z pozice generálního ředitele OVB v České republice

 


 

Pavel Uzel působil v OVB v České republice od sklonku roku 2007 a od počátku roku 2008 zastával pozici generálního ředitele. Jeho mottem bylo: "Kdo nejde s časem, časem půjde." K jeho odvolání mělo dojít včera večer po poradě ředitelů, jíž se zúčastnil také Wilfried Kempchen, nástupce Michaela Frahnerta ve vedení OVB Holdingu.

Spekuluje se, že dalším člověkem, jehož hlava v OVB by měla padnout, je Benedikt Fronc, šéf OVB na Slovensku.

"Čistky" v OVB začaly minulé úterý, kdy byl odvolán z čela OVB Holdingu Michael Frahnert. Důvody jeho odvolání OVB nesdělila, pouze dementovala, že by podnětem byly špatné obchodní výsledky.

Loading

Vstoupit do diskuze 39 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • TC

  29 července, 2009

  Super!!!!!!!!! Komu teď Podolák poleze do řiťi?

  Odpovědět

 • S.D.ml

  29 července, 2009

  zklamání pro spoustu lidí v OVB, kteří doufali, že po pomalém nájezdu do funkce začne p. Uzel vyšlapávat. teď dalších pár měsíců opět hledání nové tváře, nájezd do funkce a …?

  letos není léto rozhodně okurková sezóna 🙂

  moje přání : pokud něco může OVB pomoci, tak to že začne opět pracovat férovými kroky na své značce…

  Odpovědět

 • Taky Ovbák

  29 července, 2009

  Myslím, že to není zklamání, ale naopak, konečně dobrá zpráva… Konzerva Frahnert pryč, místo něj SSLD, který ví co obchod potřebuje, poté další brzda pryč, Uzel, takže… Čas změn nastal… Nyní je konečně prostor a hlavně taky vůle… Čemuž samozřejmě nechcete a nebudete věřit…

  Odpovědět

 • Radek

  29 července, 2009

  Jen se bojím, jestli SSLD ví nejen, co potřebuje obchod, ale taky, co potřebuje poradenství… Doufejme, že ano.

  Odpovědět

 • Laky

  29 července, 2009

  Bojíš se správně, nebude zájem, To by museli začít Štorkem a Podolákem Z kola ven..

  Odpovědět

 • BL OVB

  29 července, 2009

  jak jsem se ptal v jiném článku… chápu toho Štorka, dělá prasárny a blbý jméno. ale co máte pořád s tím Podolákem??

  Odpovědět

 • like.n0.other

  29 července, 2009

  podolak je myslim jeho vedouci

  Odpovědět

 • Radek

  29 července, 2009

  Přesně tak, je jeho vedoucí. Loni za něj přebíral šťasně na FKT pohár za nejlepšího poradce, nebo prodejce, nebo bouchače? Dělá sám lévárny na lidi jednu za druhou, nemaj si co vyčítat ty dva.

  Odpovědět

 • BL OVB

  29 července, 2009

  no já nevim. Podoláka osobně skoro neznám, ale navenek působí v pohodě (narozdíl od Štorka) a nějak mi k němu pocitově nesedí, že by dělal levárny. ale nevím, jeho lidi neznám.

  Odpovědět

 • Jan L.

  29 července, 2009

  To jste tedy hodně neinformované BL. Zkuste se zeptat na kauzu Krajíček a falšování smluv, aby se dostal na pozici a aby Podolák mohl na RD. Doporučuji ptát se členů tzv. etické komise, která na Podolákovy podvody dostala velmi detailní stížnost a kterou Uzel s Křenem zametli pod stůl…

 • Nerozumím...

  29 července, 2009

  Tak nějak tomu asi nerozumím, kritizujete OVB když se na podvody dívá, kritizujete, když je odhalí a řeší… Tak co mají dělat? Přehlížet nebo řešit? Kritizovat budete vždy:)

 • Mirek

  30 července, 2009

  Jo, působí neškodně. Na venek to umí. Má paralelně 2 BD, chtěl je vůl odrovnat,nepodařilo se. Tráví čas vymýšlením, jak znepříjemnit svým spolupracovníkům práci. Ty co vydrželi a neprohlídli, tak je učí bouchat investička. Vidím to u mého BL. Číslům nerozumí, ale učí nás prodávat investička. Výkon, výkon,prachy,prachy.Jsem pojišťovák, je mi z toho na…..Proto taky odcházím. V OVB to vědí, ale má obrat, tak ho budou plácat po zádech. Takhle jsem si to nepředstavoval. Podolák je intrikán. Jaký dělá čuňárny to jeho okolí ví. Prý mu ty 2 jediný BD odcházejí. Myslím, že o nich mluvil p. Dostál. Podolák zůstává jako kůl v plotě. Zdecimovaný ředitelství a spoušť dokola.Ostuda OVB.

 • exkolega

  30 července, 2009

  Jo, Krajíček? Na to ste přišel brzo. Vy ste fakt nepoznal hned, že neví o co jde? Ani z jeho školení? Výhodou bylo, že mu stačily poloviční informace z analýzy,nezdržoval, nafrkal investička,bydlením se nezabejval,to neuměl. Co chcete, opravář psacích strojů. Dobrý BL! Takhle to tam funguje.

 • BD Martin Podolák

  30 července, 2009

  Předem dobrý den anonymům a nicknamům… Doslechl jsem se, že se tu vesele diskutuje o mé osobě a nějakých nesmyslech. Pokud má někdo opravdu zájem se dozvědět, jak se věci mají a má k tomu důvod, může se na mou osobu v klidu obrátit. Není nic, co bych musel zatajovat.

  A nyní pár věcí na vysvětlenou:
  1.) Myslím, že struktura poradenství, kterou dělá můj tým, je naprosto korektní a v pořádku – cca 30% pojištění (životního typu), 40 % investic, zbytek jsou rovnoměrně úvěry na bydlení (které děláme včetně BL Krajíčka opravdu ve slušném objemu), pojištění majetku (narozdíl do většiny poradců se zabýváme i těmito „maličkostmi“, penzijní připojištění a stavební spoření – pan Mirek mimochodem u BL Krajíčka je jeden, se kterým jsme v úzkém kontaktu, a on na odchodu skutečně není, takže prosím anonyma, aby psal lepší jméno než dosud a hlavně nebalamutil tuto již tak dost ubohou diskuzi.

  2.) Co se týče „kauzy“ pana Krajíčka, tak je to případ, který vyvolala uměle jeho vedoucí pracovnice. Jeho produkce mi v žádném případě nemohla pomoci na pozici regionálního ředitele, protože jsem jednoduše neměl splněné podmínky dle plánu kariéry. Navíc nemohla pomoci ani jemu na pozici oblastního ředitele. Takže nechápu, co s tím pořád máte. Požadavky, které v stížnosti byly uvedeny, měly zajistit vedoucí pracovnici větší rozdílový příjem, protože celý záměr byl postaven na snížení kariérové pozice pana Krajíčka, který dnes píše 85% výkonu jeho nadřízené – možná z toho ti bystřejší z vás pochopíte, že tam mohli být určité finanční tlaky a spekulace, obzvlášť, když pan Krajíček v brzké době bude povýšen na pozici BD! A co se týče proplacenosti, tak tu má pan Krajíček na jedné z nejvyšších úrovní v rámci OVB! Myslím si, že tyto ojedinělé případy, kdy dojde z různých objektivních důvodů k „zrušení smlouvy“ ve výpovědní lhůtě, má v produkci každý fungující tým.

  3.)Odchod mých spolupracovníků. Dle informací, které mám, odešlo z mého týmu v tuto chvíli 5 lidí. Přeji jim z celého srdce hodně úspěchů a děkuji za dosavadní spolupráci. Myslím, že naše vzájemné rozloučení bude ku prospěchu oběma stranám a přeji v nové společnosti ReyFin hodně úspěchů. Snad budou mít lepší produkci a nebudou jí muset odevzdávat přes konkureční společnosti.

  4.) To, co nyní napíši je asi otázka chůze po tenkém ledě, ale přesto si to neodpustím. Týká se to osoby Lukáše Štorka. Myslím, že investujeme.cz by mu mělo platit měsíčně paušál za použivání jeho jména, které zde budí již několik let mnoho pozornosti. Co se týče jeho osoby, mohu zde směle prohlásit, že ho považuji za svého přítele. Cesta k tomu byla skutečně trnitá, protože jsme se xkrát pohádali, kvůli struktuře produkce a dokonce to vedlo k období, kdy jsme spolu nekomunikovali. V únoru minulého roku došlo ovšem k několika kauzám, které Lukáš velmi citlivě vnímal. Společně jsme tyto věci prodiskutovali a hledali body, které vedli ke sporům s klienty. Podstatu věci zde nechci rozebírat, to je úhel pohledu každého diskutujícího a mně nepřísluší to hodnotit. Co je ovšem důsledkem této kauzy – snížení produkce o 70% v jednotkách – tzn. výrazná změna portfolia. Mohu potvrdit, že jeho produkce podle údajů, které mám k dispozici z první ruky, je naprosto v sousladu se strukturou produkce většiny férových týmu OVB.

  5.) Pan Dostál a spol. – naprosto asi jako většina kolegů chápeme důvody, které vedli Standu k jeho krokům. Tedy důvody, které se týkají OVB. Pokud mezi důvody patří i odměna za přestup a pod, tak to je otázka jiná. Ale určitě stejně jako většina vedoucích nechápu způsob řešení. Myslím, že současná změna, která se stala na postu nejvyšším, bude jednoznačně velkým přínosem a předzvěstí velkých změn, po který Standa tolik volal. Bohužel pro něj, se bude jen již dívat…
  Co však nechápu, že Standa udělal je fakt, že svým klientům poslali „vysvětlující“ dopis, ve kterém jako důvod svého odchodu výrazně zmiňují právě „řešení kauzy Lukáše Š.“. Paradoxem, který v osobnosti Standy v tuto chvíli spatřuji, je fakt, že kauza L.Š. proběhla v únoru 2008, přesto v září/říjnu roku 2008 si pozval L.Š. jako skvělého obchodníka, aby přednášel jeho poradcům o své plánování času, práce obchodníka apod. a plácal tam přede všemi Lukáše do zad a vystavoval ho tam jako vzor. Pár měsíců na to, ho takto využije?? … To mi rozum vážně nebere!

  Přeji hezký den stále loajálním OVBákům i regulérně se chovajícím konkurentům a hlavně neanonymním přispěvatelům tohoto webu, kteří tak drží ještě relativně úroveň diskuzí nad hladinou sra.ek. Jdu zase pracovat a podporovat tým, který se mi „rozutíká“ a zvyšuje svou výkonost. Jsou zde připraveni další povýšení, tak snad jim to nebude vadit, když je v tom podpořím.. 🙂

 • BD Martin Podolák

  30 července, 2009

  Omlouvám se, za pravopis. Nekontroloval jsem zpětně text v tom prťavém políčku na text příspěvku a nechal se párkrát vyrušit.

  TO p. Zahradník – možná editace přispěvatelem by nebyla od věci… 🙂

 • SP

  31 července, 2009

  Ten člověk je buď tak hloupej, že tu páchá veřejnou sebevraždu nebo tak chytrej a čeká metál od svý firmy?!

 • klient

  30 července, 2009

  Cituji vás :V únoru minulého roku došlo ovšem k několika kauzám, které Lukáš velmi citlivě vnímal. Společně jsme tyto věci prodiskutovali a hledali body, které vedli ke sporům s klienty. Podstatu věci zde nechci rozebírat, to je úhel pohledu každého diskutujícího a mně nepřísluší to hodnotit. Co je ovšem důsledkem této kauzy – snížení produkce o 70% v jednotkách – tzn. výrazná změna portfolia.

  Pane, přísluší vám to hodnotit, mohl jste zasáhnout.
  Veřejně tady přiznáváte, že jste to celou dobu věděl!!??
  Chudák citlivě nesl p. Štork, že poškodil klienty?
  Co jste udělal vy?
  Na co jste přišli, bod po bodu?
  Jaký máte úhel pohledu vy?
  Ono se nic nestalo?
  Jak jste to srovnali s poškozenými klienty?

  Pane,lépe jste se prezentovat nemohl. Máte ještě vy nějakého nadřízeného?
  Ten musí být na vás pyšný.

 • Jan L.

  31 července, 2009

  Nadřízeným bouchače Podoláka je Petr Křen, který jen před problémy strká hlavu do písku. A protože mu Podolák a jeho okradači klientů vydělávají velmi slušné peníze, platí Podolákovi rozdílovku, jako by byl Podolák na RD. Zmanipulované povýšení nevyšlo, ale peníze už Podolák má…

 • Bobík

  31 července, 2009

  Když tím vším , co se tu píše, tolik opovrhujete, proč na to vůbec reagujete? Takto to akorát značí, že se chcete a musíte obhajovat!
  Pane Podoláku, vždyť Vy jste se veřejně udal! Teď už jen šup hlavu na špalek a čekat jestli Vás Krajíček, Štork či „ti Vaši ostatní“ nezachrání.
  Ono se vždycky v pravou chvíli ukáže, zda jde jen o prachy,lži,podvody a intriky nebo o morálku,pravdu a čest.
  Co se týče pana Krajíčka???? Vy jste viděl ty „z objektivních důvodů“ zrušené smlouvy?

 • Jan L.

  31 července, 2009

  Ty Krajíčkem „objektivně zrušené“ smlouvy jsou všechny na stejném formuláři, stejným písmem i formátem. Je úplně jasné, že rušení bylo organizované, stejně jako finogované smlouvy, které měly dostat nahoru Krajíčka a na něm Podoláka na RD.

 • Zelinka

  31 července, 2009

  Pane Podoláku,fakt upřímný obdiv k vám. Bojovat za lidi , kteří citelně strádají nad tím,když vědomě okrádají klienty. Za ty , kteří si pomáhají na vyšší pozice psaním pseudosmluv.To chce odvahu a nebo jednoduchou mysl. Bojujete vlastně sám za sebe, je to tak?Jaké další jméno z vašeho týmu nám za chvilku nebude tímto způsobem neznámé?

 • Libor C.

  3 srpna, 2009

  Štork že citlivě vnímal kauzy poškozených klientů? Jsem jedním z nich. Lukáš Štork citlivě vnímal akorát to, že už mu některé brebendy nedotečou. Ten člověk neustále tvrdí, že všechno bylo v pořádku. Třeba to, jak mi doporučil po dvou letech zrušit IŽP na 4.000,- měsíčně a založit na stejnou částku jiné. Podobných vynálezů se při „budování“ mého portfólia vyskytlo víc. Podobnými triky mi zašantročil přes 200.000,-. Když jsem to řešil s Vámi, prohlásil jste, že Lukáš udělal chybu, že ještě není dost zkušený, a nabídl mi odškodnění 40.000,-. Neměl jste se s ním hádat, ale vyhodit ho. Poté, co jsem takové odškodnění nepřijal, mě OVB už druhým rokem tahá za nos. Argumentuje např. vyjádřením jejich pojišťovny, že takto vzniklá škoda není pojistnou událostí, nebo vyjádřeními jednotlivých pojišťoven, že jejich jednotlivé produkty jsou v pořádku. Zkrátka, jen se poškozeným klientům vysmívá. Ještě počkám, jestli nové vedení bude kráčet ve šlépějích toho starého nebo ne. Pak celý případ včetně korespondence s OVB zveřejním.

 • Ondřej Záruba

  3 srpna, 2009

  Já se nedivím,že ti ti ofaubáci obviňují I.CZ z propagandistického útočení proti jejich firmě,když se ten,kdo je obviňuje neumí ani podepsat.Takhle Vás nikdo vážně brát nebude.Chcete-li hrát rovný boj,tak si tady založte blog a odtajně svou identitu,případně jí odtajněte Petrovi Zámečníkovi,pokud uzná,že by z toho byl zajímavý artikl.Rovný boj si zaslouží i ten Štork.Inkvizice OVB,která se zde v posledních dnech odehrává vykrystalizovala k tomu,že je populární kopat do mediálních mrtvol.A to Štork i OVB jsou.Já jsem přesvědčen,že práce poradců OVB je víceméně stejně různorodá jako ve Fincentru,Partners nebo v Sophii.Lidem z OVB ale nikdo nedal možnost se vyjádřit.A myslím,že by to bylo na místě.Moc by mě zajímal názor třeba Slezáka,Křena nebo Žemličky na to,jakým způsobem se vyvíjí český poradenský trh a kam by chtěli,aby se vyvíjel.Nebo třeba Pavel Černý,který zde v minulosti publikoval jako autor…

 • Filip

  30 července, 2009

  Co ste si myslel?! Na jeho obhajobu musim říct, že takoví lidi OVB přesně potřebuje. Nemá jinou možnost. Nevrátí se ke stroji, to nikdo nezvládne.

 • Eva

  11 srpna, 2009

  Ahoj..Míro ty odchazíš????deláš dobře…cinkni mi na tel 777024846…dame kavu a pokecame….vsak se zname uz dlouho….pa

 • Taky Ovbák

  29 července, 2009

  Z mých informací, které sice jako vždy budou napadeny jako nepodložené, ale jako téměř vždy se ukáží jako správné, mohu soudit, že ano. Resp. nevím, zda to ví on, ale co vím, je ochoten naslouchat potřebám spolupracovníkům… A vzhledem k tomu, že jakousi možnost ovlivnit chod a dění ze své pozice mám, tak já osobně mohu slíbit, že udělám maximum pro to, aby se změny děli a to pokud možno co nejrychleji… A to hlavně ve prospěch poradenství a spolupracovníků…

  Odpovědět

 • S.D.ml

  29 července, 2009

  Možná že do byznysu zbytečně pletete emoce – já osobně jsem za poslední měsíce vystřízlivěl a tím i dospěl – pokud máte takto velkou firmu (desítky tisíc poradců), věci se nikdy nedějí rychle. To že si to přejete, je samozřejmě hezké 🙂

  OVB ČR má tolik vředů, že není možno je hned všechny vyčistit, protože by Vás to asi zabilo…Takže postupně. A co je prioritní ? Hospodářské výsledky ovlivňující budoucí investice, morálka, žaloby které se chystají na zadržené provize za posledních pár let, vzdělávání, výplaty provizí stávající obchodní síti – software na podporu sítě ? Nebo odstřelení hvězd, které se roky dávali za vzor ? to vůbec nejsou jednoduchá témata….

  Tak pane na vysoké pozici – co Vy na to ? a jaký máte obrat, že to Wilfriedovi můžete všechno povědět ? 🙂

  uvítám, pokud budu vědět Vaše iniciály, já jsem se také identifikoval. Protože z investujeme.cz se dnes centrála OVB dozvídá nejrychlejši informace – kde myslíte že se dozvěděli proč dnes ráno Uzel přijel do práce poprvé tak brzy ? 🙂 Tady si přečetli že je odvolán. Takže pozor co sem píšete…

  Odpovědět

 • Ovbak od LD Petra Havla

  11 srpna, 2009

  ja myslim ze SSLD ..to vi nepochybne 🙂

  Odpovědět

 • Jan L.

  29 července, 2009

  Zkusíte si tipnout, kdo příjde na Uzlovo místo? Co třeba po vzoru Německa povýšit nějaké LD? Hvězdný Křen s dlouholetými hvězdami Štorkem a Podolákem za zády? Manželé Slezákovi, kteří strukturu předají dceři? Nebo třeba Žemlička, mistr manipulace?

  Odpovědět

 • OVB

  29 července, 2009

  Já myslím, že je tam ještě přinejmenším jedna výkonná členka představenstva. Plus pan Gardavský také ještě nemá nikde nic stálého a čeká na svou příležitost.

  Odpovědět

 • Taky Ovbák

  29 července, 2009

  Ani jeden tip není správný… Počkejte si… Nebude to ani žádný LD, ani výkoná členka představenstva, ani pan Gardavský…

  Odpovědět

 • Jan L.

  29 července, 2009

  Ať žije informovaný Taky OVB. A copak je Martincová, když ne výkonná členka představenstva? 🙂

  Odpovědět

 • Taky Ovbák

  29 července, 2009

  Asi jste špatně pochopil, otázka zněla, kdo půjde na jeho místo, a já odpověděl, že to nebude výkonná členka představenstva ani pan Gardavský… Nepopíral jsem tvrzení, že paní Martincová je výkonná členka, byla a zůstává výkonnou členkou… Jen nejde na místo pana Uzla… Mimo jiné, jméno již tu zaznělo jinde…

  Odpovědět

 • OVB

  29 července, 2009

  http://www.e15.cz/byznys/sef-ceske-ovb-allfinanz-byl-odvolan

  Odpovědět

 • Exovb

  29 července, 2009

  Panstvo, konečne sa v tom česko-slovenskom ovbáckom bordely niečo deje – páni konatelia a všetci LD, SLD, SSLD a neviem aké ešte SSLDSS brali len prachy, boli pomaly bohovia a keď prišlo na lámanie chleba, tak zrazu mali všetci plné gate a súhlasili z odchodom Uzla veľmi rýchlo, to isté asi bude aj na Slovensku, aj keď tu fungovanie centrály nie je až také zlé. Bez ohľadu na výsledok však mnohí odišli, či už na Slovensku alebo v Čechách a mnohí už nechcú mať z ovb nič spoločné – tejto firme by pomohla celková zmena, či po stránke personálnej (vyhodiť zopár LD, RD, BD by nehorázne prospelo, niektorý okrem brania medziprovízií už dávno nič nerobia), zmena vo vzťahu ku klientovi, zlepšenie provízií, vybavenie a správania sa celkovo.

  Odpovědět

 • like.n0.other

  29 července, 2009

  )

  Odpovědět

 • :-000

  29 července, 2009

  http://web.dbm.cz/dbmweb/Actions.nsf/WebPressRel/784EF83E0A5592B3C125760200578D10?OpenDocument

  Odpovědět

 • hkifadc

  17 července, 2010

  j2q575 yxzfbdprdspy, [url=http://tnqjbldiklto.com/]tnqjbldiklto[/url], [link=http://tsqacprnvqbv.com/]tsqacprnvqbv[/link], http://oibvmzqdpimr.com/

  Odpovědět

 • jccxnjwsolo

  17 července, 2010

  q3dSxo zjxebzxzynzu, [url=http://wsgxjrahxolk.com/]wsgxjrahxolk[/url], [link=http://uozspaaoadzd.com/]uozspaaoadzd[/link], http://kkqhhjjgeugj.com/

  Odpovědět