CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

23. 01. 2008

3 komentáře

Partners: První měsíc s provizním příjmem téměř 40 mil. Kč

 


 

Partners krátce po založení získali poradenské struktury Radima Lukeše a Petra Borkovce v červnu, prvním měsíci svého do svých řadpůsobení, dosáhli provizního obratu 39 524 800 Kč. V jejich řadách působilo 482 poradců na něž připadal průměrný příjem 63 000 Kč, který přesahuje průměrné ukazatele vydávané ČSÚ.

Společnost za výsledkem vidí dle Pavla Kohouta, ředitele pro strategii společnosti Partners, využívání nových produktů: „Základem úspěchu poradců Partners bylo zejména využívání nových produktů, které jsme si nechali vyvinout podle našich požadavků s důrazem na kvalitu produktu a snížení poplatků pro klienty.“

Objektivně lze obtížně oddělit vliv nových produktů a zapojení činnosti fungujících poradenských struktur.

Zdroj: Tisková zpráva Partners

Vstoupit do diskuze 3 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Jan Majer

  21 července, 2007

  Redakce Investujeme.cz text tiskové zprávy poněkud zamotala:-) Tady je zmíněný zdroj z http://www.partnersgroup.cz:
  Výsledky Partners za první měsíc prokázaly atraktivnost nabízených produktů
  Finanční poradenská společnost Partners již v prvním měsíci svého fungování ukázala sílu své sítě a prokázala, jak důležité a správné bylo rozhodnutí připravit nové atraktivní produkty.
  „V průběhu června jsme dokončovali skladbu portfolia produktů a postupně je uváděli do sítě. I přesto jsme dokázali vytvořit měsíční provizní obrat 40 milionů korun,“ říká předsedkyně představenstva a ředitelka společnosti Kateřina Palková. „První měsíc se na obratu podílelo téměř 500 poradců Partners, dalších 370 rozšířilo řady poradců Partners od 1. července, takže nyní nás reprezentuje 854 poradců,“ dodává Palková.
  „Základem úspěchu poradců Partners bylo zejména využívání nových produktů, které jsme si nechali vyvinout podle našich požadavků s důrazem na kvalitu produktu a snížení poplatků pro klienty,“ vysvětluje Pavel Kohout, ředitel pro strategii společnosti Partners. „Vedle toho klademe velký důraz na kvalitní informování našich poradců a na jejich vzdělávání, zejména v oblasti investic,“ dodává Kohout.
  Poradci Partners uzavřeli během června 2 634 smluv, což znamená více než pět smluv na poradce. „Vysoká produktivita ukazuje, že se od prvního měsíce daří naplňovat filozofii Partners ? pečovat o naše klienty a pomocí komplexního řešení financí jim pomáhat dosáhnout jejich životních cílů,“ říká ředitel pro rozvoj a péči o klienty Tomáš Prouza. Aktivita se také vyplácí poradcům. „Průměrný příjem na poradce za první měsíc činnosti dosáhl 63 000 Kč,“ dodává Prouza.
  Společnost Partners začala poskytovat finanční poradenství po celé České republice v červnu 2007. Jejími majiteli jsou Kateřina Palková, Pavel Kohout, Jan Majer a Tomáš Prouza.
  Statistiky Partners za červen 2007:
  Provizní obrat: 39 524 800 Kč
  Počet poradců: 482
  Počet uzavřených smluv: 2 634
  Počet smluv na poradce: 5,46
  Průměrný příjem na poradce: 63 000 Kč
  Společnost Partners spolupracuje s následujícími institucemi:
  pojišťovny: Axa, Aegon, Aviva, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, DAS Pojišťovna právní ochrany, ING Pojišťovna, Pojišťovna České spořitelny, Victoria
  banky a úvěry na bydlení: Česká spořitelna, HVB Bank, ING, Komerční banka, Volksbank, Živnostenská banka, Eurohypotéka
  investiční společnosti: Axa, Česká spořitelna, HSBC, ING, Pioneer, Reico
  penzijní fondy: Axa Penzijní fond, Aegon Penzijní fond, Penzijní fond České spořitelny, ČSOB Penzijní fond Stabilita, ING Penzijní fond
  16. 7. 2007

  Odpovědět

 • Mario

  21 července, 2007

  39 524 800/2634= cca 15.000 korun provize na jednu smlouvu.
  kazdy at si to okomentuje sam. ale aspon takovato jednoducha uvaha o necem vypovida. protoze mam dobrou naladu, nebudu si ji kazit dalsim psanim…

  Odpovědět

 • Jan Majer

  22 července, 2007

  Mario, snad vám zvednu náladu. Partners získali investiční licenci až na konci měsíce, o němž reportujeme. Na konci měsíce byla uzavřena první distribuční smlouva s investičními společnostmi, se stavební spořitelnou, neživotními pojišťovnami a leasingovou společností. Stejně tak chybí zatím bankovní produkty.
  Zprostředkování investic, v němž budou Partners dle mého osobního odhadu nejsilnější na trhu, v produkci za první měsíc téměř chybí. To průměr na smlouvu logicky zvyšuje.
  Součástí produkce jsou tak zejména rezervotvorná a riziková životní pojištění a hypotéky. Vzhledem k tomu, že na exkluzivně připravených IŽP pro nás máme provizní strop 140 %, znamenalo to provizní průměr na IŽP asi 16.000 Kč, což znamená měsíční pojistné včetně rizikových připojištění asi 952 Kč. Asi se shodneme, že to je rozumný standard.
  Jen pro zajímavost, za poslední týden měsíce června (tedy za první týden, kdy již bylo možné zprostředkovat investice) Partners uzavřeli 120 Rentiérů s průměrnou provizí 8100 Kč. Hypoték se jen za první měsíc udělalo téměř 220.000.000 Kč. Průměrná hypotéka byla 1.800.000 Kč, což znamená na jednu hypoteční smlouvu provizi 29.900 Kč.
  V dalších měsících bude reporting podrobnější. Tentokrát jsme komentovali úspěšný rozjezd, příště se zaměříme na produkci.
  Hezký den

  Odpovědět