Čtvrtek 02. dubna. Svátek má Erika.

OVB vstupuje do druhého pololetí s optimismem

OVB Holding a jeho evropské dceřiné společnosti se i nadále zaměřují na další růst. Po provedení současných personálních změn vstupuje holding do druhého pololetí s optimismem. (Tisková zpráva OVB)

Pavel Uzel, předseda představenstva OVB v České republice, včera po vzájemné dohodě s představenstvem OVB Holding AG odstoupil ze své pozice. Odstoupení Pavla Uzla nikterak nesouvisí s odvoláním Michaela Frahnerta z vedení holdingu OVB. Pavel Uzel se nyní zaměří na nové pracovní aktivity. V pražské centrále OVB Allfinanz působil od konce roku 2007.

Úkoly Pavla Uzla převezmou s okamžitou platností společně Detlef Müller, doposud vedoucí rozvoje prodeje v Německu a dlouholetý zaměstnanec OVB, a členka představenstva OVB Allfinanz Vladimíra Martincová.

Aktuální personální změny se v OVB setkaly s pozitivní odezvou,“ říká Oskar Heitz, člen představenstva OVB Holding. „Právě externí spolupracovníci, kteří v úspěchu naší společnosti hrají rozhodující roli, jmenování obou profesionálů vítají. Obzvláště Wilfried Kempchen (38 let v OVB), který nyní jako nový člen představenstva OVB Holding zodpovědný za zahraniční aktivity, je v očích spolupracovníků a poradců OVB zárukou stability a úspěchu."

OVB považuje za pozitivní, že došlo k viditelné pozitivní změně trendu poptávky po finančních produktech, která přichází po jejím útlumu v prvním pololetí. „Ekonomická situace se v evropských zemích výrazně zlepšuje,“ tvrdí Heitz. „Poptávka, především v oblasti klasických pojistných produktů, se pomalu zvyšuje.“

OVB Holding stejně jako její evropské dceřiné společnosti jsou připraveny tak, aby mohly na toto oživení včas reagovat a úspěšně působit na trhu. Na dosavadní obchodní strategii, jak na úrovni holdingu, tak v evropských dceřiných společnostech se nic nemění.

Tweet 20

6 komentářů: “OVB vstupuje do druhého pololetí s optimismem”

 1. MHMO napsal:

  Na E15 je ještě pěkný dovětek. Cituji:

  OVB je druhou největší finančně poradenskou společností v ČR. V roce 2008 dosáhla obratu přes osm set milionů korun.

  Takže už to není ta jednička, jak o sobě loni na mnoha bilboardech tvrdili ?? …:) To byla ta kampaň udělaná v pravý čas…. 🙂

 2. Anonymní přispěvatel zneužil cizí jméno, které bylo odstraněno redakcí napsal:

  Puvodne mel byt vydan tento text:
  „Pavel Uzel byl neschopny a OVB i nadale opousteji cela regionalni reditelstvi, vzdelavani poradcu a jeho pochybna kvalita byla mala/velka domu pro p.Uzlovou, z centraly odchazeji dalsi a dalsi schopni lide a letiti zamestnanci, veskere spory s byvalymi spolupracovniky jsme prohrali a zkouseli jsme o tom lhat, ovsem dneska uz vsichni vedi, ze konkurencni dolozka je pouze car papiru a muzeme ocekavat dalsi hromadne odchody. Jinak je ale vsechno fajn a vstupujeme do dalsiho pololeti naplneni optimismem …“

 3. ex ovb napsal:

  30% pokles produkcie je fakt pozitívny – otázka je však, kde a u koho.

 4. ovbák napsal:

  Tak na Vás došlo, pane Uzle. Z tiskové zprávy čiší optimismus,takže začnete vyhazovat Podoláky, Štorky?! Začne to být o poradenství pani Martincová?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.