Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

OVB čelí žalobě ze strany sdružení Klienti Helvag

Trestnímu oznámení a žalobě čelí pražská pobočka mezinárodní finančně zprostředkovatelské firmy OVB Allfinanz. Právní kroky uskutečnilo občanské sdružení Klienti Helvagu, které po OVB Allfinanz požaduje plné odškodnění za 300milionovou investici, ztracenou ve Švýcarsku.

„S podáním žaloby jsme dlouho váhali. Důvodem byla právě výměna na vedoucích postech v OVB. Některým členům našeho sdružení přišla žaloba poněkud nefér vůči novému řediteli panu Uzlovi. Nakonec však převážil názor většiny členské základny, která již začíná s OVB Allfinanz ztrácet trpělivost. Je to pochopitelné – ti lidé přišli v průměru o 300 tisíc korun. Účelem této žaloby přitom je, aby OVB Allfinanz odškodnila naše členy v plné výši jejich vkladu,“ říká zástupkyně občanského sdružení Klienti Helvag Michaela Lašťovičková a dodává: „Účelem těchto kroků rozhodně není komplikovat pozici novému vedení české pobočky. Domníváme se ale, že záležitost nebyla orgány činnými v trestním řízení kompletně prošetřena a vysvětlena. Velmi podivný je například osud smlouvy mezi OVB Allfinanz a švýcarským řetězcem Helvag.“

Švýcarský investiční projekt Helvag, jehož produkty prodávalo OVB mezi lety 1998 a 2001, sliboval vysoké úroky a investice do nemovitostí a restaurací ve Švýcarsku a Německu. Namísto toho vedení spolku peníze vkladatelů zpronevěřilo. V kauze Helvag přišlo zhruba 1200 českých klientů o více než 300 milionů korun.

OVB tvrdí, že za individuální rozhodnutí investorů nenese žádnou odpovědnost.

„OVB Allfinanz již v minulosti čelila několika žalobám na náhradu škody v souvislosti se zprostředkováním investice do produktů Helvag. Soud dosud ve všech případech společnost OVB Allfinanz zprostil jakékoliv odpovědnosti,“ řekla mluvčí společnosti Jaroslava Matoušková.

Zdroj: Kurzy.cz , Týden.cz

Tagy Helvag OVB

6 komentářů: “OVB čelí žalobě ze strany sdružení Klienti Helvag”

 1. josef napsal:

  se hrnou stále!!

 2. Mens napsal:

  Na OVB se s důvěrou obrátil klient,který legálně získal několik milionů.OVB poradci struktura pana Muchy se klienta ujala.Během pár měsíců si tito kádři troufli zprostředkovat investice za všechen klientův majetek/20 000 0­00/.Nejdříve však byl řádně pojištěn.A to ŽP na pět let jednorázově 1 000 000 KČ.Další ŽP AXA měsíčně 10 000 do klientova 70–75 let.Dále Uniga 500kč.Fondy Pioneer se předčasně rušily,některé ve stejném roce jako se zakládaly.Proč? Aby se mohlo dále investovat v Conseq atd,a aby měl klient také z čeho žít.Samozřejmě vstupní poplatky byly uhrazeny jednorázově.Dále se zjistilo,že prostřednictvím poradce OVB proběhly investice mimo partnerské společnosti.Na to pražská pobočka OVB byla téměř před rokem upozorněna!
  Je to jen stručný popis poradenské činnosti OVB.Machynace ohledně smluv atd.Jak říkám proběhlo toho moc.Klientovi zbylo asi tak na právníka, kterého bude potřebovat.

  • vašek napsal:

   hodně slušené. nedávno jsem měl možnost vidět jeden finanční plán ze stejné dílny. Též šlo o investice. 100 tis ročně do dvou IŽP s tím, že po 5ti letech se jedno zruší a nalije se do nového…vedle toho další IŽP na pravidelné spoření…

   By mě zajímalo jestli ti poradci jsou připravení se po letech tomu klientovi podívat do očí.

   Jo a ještě další zkušenost. Nedávno zemřel jeden klient L.Štorka. Měl od něj asi šest různých IŽP. Dohromady pojistná částka pro případ úmrtí cca 100 tis Kč. Pozůstalá manželka asi nebde mít radost. By mě zajímalo, co jí dá L Štork za vysvětlení, až se ho zeptá proč z těch životek přišlo tak málo(průměrné stáří pojistky 4 roky).

 3. jozef napsal:

  Morálne je OVB ako v Čechách, tak na Slovensku kopou hnoja. Za také podrazy, ako robí na svojich, nezriedka dobrých poradcov, nehovoriac o tisíckach klienov, si nič iné tento nechutný gigant nezaslúži. Titanik pomaly ale iste vyplával na svoju poslednú cestu.

 4. čtenář napsal:

  Jestli už OVB nějakou žalobu vyhrálo není vůbec důležité a otázka je, jestli je to vůbec pravda. Každý spor je jiný. Záleží hodně na schopnosti právníka. Co jsem slyšel, tak ten advokát má důkazy, o kterých OVB ani netuší. Do sporu chce snad vtáhnout i představitele německé OVB a to pak bude síla. Asi bude zemětřesení nejen v Praze, ale i v Kolíně, až se akcionáři OVB dozví, jak Helvag a s kým skutečně fungoval ! Ale dobře tak OVB, že si kope vlastní hrob, za ten Helvag a další finanční zvěrstva si nic jiného nezaslouží.

 5. Ondřej Hrachový napsal:

  Je otázka co se vyřešilo v OVB výměnou některých lidí ve vedení společnosti. Myslím, že vůbec nic. Filozofie je pořád stejná, jen je potřeba někdy vyměnit lidi, kteří zjistili, že jsou figurky, které nedokážou změnit opravdu vůbec nic. Pan nejvyšší se zatím nezměnil…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.