Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Odborná konference: Rozvoj a inovace finančních produktů 2016 – Změna modelu fungování finančního trhu

Ve středu 10. února 2016 od 9 do 16 hodin se v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze uskuteční odborná konference „Rozvoj a inovace finančních produktů 2016 – Změna modelu fungování finančního trhu“.

Konference je zaměřena na aktuální otázky změn na finančních trzích způsobených nízkými úrokovými sazbami a dalšími faktory, mezi něž patří též hlavní cíle evropské regulace – ochrana spotřebitele, tendence k podpoře kapitálového trhu a zvýšení jeho efektivity. Diskutován bude vliv zavedení Unie kapitálových trhů, regulace headgeových fondů, ale též konkrétních produktů a jejich distribuce, která může být ovlivněna regulatorním tlakem na ověřování odbornosti distributorů.

K této problematice přináší konference reprezentativní přehled názorů z oblasti regulace a dohledu, z praxe finančních institucí a distributorů finančních produktů, z oblasti ochrany spotřebitele a rovněž z pohledu akademické obce. Tato odborná konference může nabídnout přínos nejen pro pracovníky bank, pojišťoven, penzijních a investičních společností či obchodníků s cennými papíry, organizací působící v oblasti ochrany spotřebitele, ale také pro širokou odbornou a akademickou veřejnost.

Řečníky konference budou mimo jiné viceguvernér České národní banky Vladimír Tomšík, Lenka Jurošková z ministerstva financí, ekonomický poradce Evropské komise v ČR Zdeněk Čech, generální ředitel Fincentra Petr Stuchlík či Ladislav Mejzlík z VŠE.  

Odborný server Investujeme.cz je mediálním partnerem konference.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.