CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.709 -0,49%

CZK/£ 29.056 -0,03%

CZK/CHF 23.580 -1,03%

11. 02. 2008

0 komentářů

Ochrana kapitálu s využitím Click fondu ING

 


 

ING Investment Management má v České republice v nabídce dva Click fondy orientované na evropský akciový trh. Jeden je veden v českých korunách a druhý v eurech. Oba fondy umožnují investorům ochranu investic před kolísáním kapitálových trhů.

„Kombinace investic do pevně úročených cenných papírů a opcí se výborně osvědčila. Hodnota investice u našich fondů s ochranou kapitálu je dnes zajištěna dokonce na více než povinných 90 procent,“ uvedl ředitel prodeje ING fondů Miloš Filip.

Princip ING Click fondů spočívá v tom, že klient má vždy zainvestováno minimálně 90 % prostředků v investičních nástrojích s pevným výnosem a druhou část, tedy 10 %, může portfolio manažer investovat o poznání rizikověji (opce, akciové indexy apod.)

REKLAMA

Portfolia jsou pravidelně přeceňována a investice nově upravovány podle výhledu na akciových trzích tak, aby poměr 90:10 zůstal zachován nebo se ochrana ještě zvýšila. ING – Czech Continuous Click Fund Euro aktuálně nabízí míru ochrany investice přesahující plných 96 procent. Na tomto prahu je dnes totiž zafixována hodnota, pod níž cena podílu nesmí klesnout.

Aktivní způsob chránění majetku umožňuje fondům dosahovat na tento typ investice relativně vysokých dlouhodobých výnosů. Důkazem renomé fondu ING chráněného korunového fondu, je skutečnost že deník Wall Street Journal Europe v prosinci 2007 zařadil tento fond mezi deset nejlépe performujících fondů s ochranou kapitálu v Evropě.

„Zatímco index Dow Jones EuroStoxx 50 poklesl za poslední měsíc přibližně o 15 procent, investoři do Click fondů byli před takovými ztrátami chráněni. Využití opcí umožnilo, aby záporná výkonnost nedosáhla ani povolených 10 procent. Click fondy sice také klesly, ale jen do třetiny povoleného pásma,“ upřesnil Miloš Filip.


Zdroj: Tisková zpráva ING

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.