Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Nový zajištěný fond od Komerční banky s neomezenou likviditou

Komerční banka uvádí na trh konstrukčně inovativní KB Ametyst Flexi. Jedná se o aktivně spravovaný garantovaný fond nabízející, u zajištěných fondů nestandardní, neomezenou likviditu.

KB Ametyst Flexi je průběžně garantovaný podílový fond investující do diverzifikovaného portfolia podílových fondů, nicméně garantující, že v průběhu jednoho roku nepoklesne hodnota fondu pod 90 % hodnoty z prvního obchodního dne daného roku.„Garantovaný fond KB Ametyst Flexi je určený pro investory, kteří chtějí zhodnotit své finanční prostředky na kapitálových trzích a očekávají od fondu vyšší potenciál výnosu, než mají 100% garantované fondy, ale zároveň chtějí omezit riziko většího poklesu své investice a mít vložené prostředky kdykoliv k dispozici,"
uvedl výkonný ředitel pro marketing KB Zdeněk Mojžíšek.

Portfolio fondu je složené z rizikových aktiv (podílové fondy) a nerizikových aktiv (převážně dluhopisy a nástroje peněžního trhu) denominovaných v českých korunách. To znamená že případné negativní dopady vlivem posilující české měny neovlivní výnos portfolia. Minimální investice do fondu činí 5 000 Kč. 


Zdroj:
www.iks-kb.cz

Vstupní poplatek se pohybuje podle výše vkladu od 1 do 2 procent, obhospodařovatelský poplatek je stanoven na 1,9 %. Výstupní poplatek investiční společnost u tohoto fondu neúčtuje.
 
Zdroj: Tisková zpráva Komerční banky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.