Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Novela zákona o EET má do konce února vyřešit výjimky pro podnikatele

Investice 15.01.2018 | 13:22 0 Komentářů

Vláda by měla do konce února projednat novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET). Podle ministryně financí Aleny Schillerové se budou řešit hlavně výjimky pro podnikatele.

V prosinci Ústavní soud svým rozhodnutím odložil třetí a čtvrtou vlnu EET od března, respektive června 2018 kvůli nejasným dopadům na různé skupiny povinných subjektů.

Na novele o EET pracujeme zhruba od podzimu minulého roku bez ohledu na rozhodnutí Ústavního soudu. My jsme už tam detekovali řadu otázek, které chceme v té novele změnit a samozřejmě rozhodnutí Ústavního soudu navodilo další otázky, které jsme do novely zapracovali,“ řekla ministryně financí Alena Schillerová.

Řešit se bude výjimka pro nejmenší podnikatele

Ministryně se chce příští týden setkat se zástupci podnikatelských svazů a komor a prodiskutovat s nimi i varianty výjimek z EET pro nejmenší podnikatele.

První varianta počítá s osvobozením od EET pro plátce paušální daně, kteří nedosahují určitého obratu. Druhá varianta uvažuje o osvobození od EET do určité úrovně příjmů. A třetí varianta je, že by podnikatelé do určité úrovně příjmů nepodléhali EET, ale vykazovali tržby jen papírově.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.