CZK/€ 24.710 -0,12%

CZK/$ 23.453 -1,09%

CZK/£ 29.283 +0,78%

CZK/CHF 23.634 +0,23%

23. 07. 2015

0 komentářů

Nově vzniklá firma Cetin poskytne miliardovou půjčku PPF

 


 

Sedmiletou půjčku poskytne Cetin firmě PPF kvůli financování svého syndikovaného úvěru s celkovým rámcem 2,288 miliardy eur (62 miliard korun), který si vzala na koupi majority v O2 od španělské Telefóniky. Firma Cetin si kvůli půjče vezme úvěr a zastaví část svého majetku.

Podle registračních údajů se k účasti na valné hromadě přihlásilo přímo či skrze zastoupení necelých 400 akcionářů, kteří dohromady ve firmě drží 88,76 procenta. Ke schválení úvěru, označovaného jako finanční asistence, stačily dvě třetiny hlasů přítomných akcionářů. Poskytnutí asistence nakonec prošlo většinou víc než 96 procenta hlasů přítomných akcionářů.

Mezi těmi, kteří hlasovali proti půjčce, byla skupina minoritních akcionářů vedená Tomášem Hájkem, která nesouhlasila už s rozdělením O2, PPF obviňuje z poškozování své investice a na vedení O2 v květnu podala žalobu.

Představenstvo své kladné stanovisko k poskytnutí úvěru bránilo. Hodnotu zastaveného majetku odmítlo sdělit s tím, že by toho mohla využít konkurence. Výhodou půjčky má být pro Cetin krom marže z půjčených peněz větší provázání se skupinou PPF. Dále se mají společnosti otevřít mezinárodní kapitálové trhy, a tedy i možnost výhodného externího financování.

Původně si chtěla půjčit od O2, kvůli rozdělení firmy ale proces zastavila a následně převedla na Cetin. Zbytek použije na případné financování nákupu dalších akcií společnosti.
Zdroj : Aktualně.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Češi věří nemovitostem. Nejvíce využívají spořící účty

Skoro dvě třetiny Čechů se v dnešní době rostoucích nákladů a inflace i rizik vyplývajících z ruské agrese na Ukrajinu  obává o své úspory. Někteří situaci chtějí řešit investicemi, čemu nejvíce věří? A jaké produkty Češi skutečně využívají? 

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

21. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.