CZK/€ 24.725 -0,02%

CZK/$ 23.416 +0,10%

CZK/£ 28.639 -0,16%

CZK/CHF 24.478 +0,42%

23. 07. 2015

0 komentářů

Nově vzniklá firma Cetin poskytne miliardovou půjčku PPF

 


 

Sedmiletou půjčku poskytne Cetin firmě PPF kvůli financování svého syndikovaného úvěru s celkovým rámcem 2,288 miliardy eur (62 miliard korun), který si vzala na koupi majority v O2 od španělské Telefóniky. Firma Cetin si kvůli půjče vezme úvěr a zastaví část svého majetku.

Podle registračních údajů se k účasti na valné hromadě přihlásilo přímo či skrze zastoupení necelých 400 akcionářů, kteří dohromady ve firmě drží 88,76 procenta. Ke schválení úvěru, označovaného jako finanční asistence, stačily dvě třetiny hlasů přítomných akcionářů. Poskytnutí asistence nakonec prošlo většinou víc než 96 procenta hlasů přítomných akcionářů.

Mezi těmi, kteří hlasovali proti půjčce, byla skupina minoritních akcionářů vedená Tomášem Hájkem, která nesouhlasila už s rozdělením O2, PPF obviňuje z poškozování své investice a na vedení O2 v květnu podala žalobu.

Představenstvo své kladné stanovisko k poskytnutí úvěru bránilo. Hodnotu zastaveného majetku odmítlo sdělit s tím, že by toho mohla využít konkurence. Výhodou půjčky má být pro Cetin krom marže z půjčených peněz větší provázání se skupinou PPF. Dále se mají společnosti otevřít mezinárodní kapitálové trhy, a tedy i možnost výhodného externího financování.

Původně si chtěla půjčit od O2, kvůli rozdělení firmy ale proces zastavila a následně převedla na Cetin. Zbytek použije na případné financování nákupu dalších akcií společnosti.
Zdroj : Aktualně.cz

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je pokles Netflixu příležitostí pro jeho nákup?

Snad celý finanční trh zaznamenal pád akcií Netflixu. Ten se spustil po ohlášení jejich výsledků za první kvartál, které ukázaly úbytek odběratelů o 200 tisíc. Pokles se však pod tíhou celého amerického trhu, který se propadá, stále prohlubuje. Tato streamingová platforma se nyní obchoduje kolem 195 dolarů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.