Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Nižší příjmy z poplatků způsobily pokles čistého zisku Raiffeisenbank

Banky 21.08.2014 | 13:22 0 Komentářů

V prvním pololetí poklesl meziročně čistý zisk tuzemské Raiffeisenbank o 17,3 procenta na 1,02 miliardy korun kvůli účetním vlivům a nižším příjmům z poplatků. Konsolidovaný zisk Raiffeisen Bank International se pololetně zvýšil o 24 procent na 344 milionů eur.

„Pokles čistého zisku je způsoben především účetními vlivy, v loňském roce jsme rozpouštěli některé opravné položky, a měli jsme proto v této oblasti nízkou srovnávací základnu. Na čistý zisk nicméně negativně působil i pokles příjmů z poplatků i výnosů z obchodování na finančních trzích,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Mario Drosc.

Dopad protiruských sankcí na RBI je velmi malý. Čím více se však budou sankce prohlubovat, tím složitější bude pro obě strany opět najít společnou cestu. Dobré ekonomické vztahy jsou důležitou podmínkou pro fungování v míru. V tuto chvíli proto nevidím žádný důvod zpochybňovat naší přítomnost v Rusku, pořád ve střednědobém a dlouhodobém výhledu považujeme Rusko za atraktivní bankovní trh a na tamním trhu zůstaneme,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva RBI Karl Sevelda.

Zdroj: Tisková zpráva Raiffeisenbank, Aktuálně.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.