CZK/€ 24.660 +0,26%

CZK/$ 23.004 -0,30%

CZK/£ 28.759 -0,86%

CZK/CHF 23.868 +0,07%

27. 09. 2019

0 komentářů

Nizozemská prokuratura vyšetřuje ABN Amro. Podezírá ji z porušení zákona proti praní špinavých peněz

 


 

Jen jeden den poté, co proběhla kontrola v centrále Deutsche bank ve Frankfurtu v návaznosti na skandál praní špinavých peněz v Danske Bank, informovala nizozemská prokuratura o vyšetřování ABN Amro. Podle agentury Reuters se jedná o systematický postup evropských úřadů proti nedbalé kontrole nezákonných transakcí na bankovních účtech.

ABN Amro podle prokuratury podezřelé transakce nekontrolovala, nehlásila je, anebo je hlásila až se zpožděním, a také neprováděla dostatečnou kontrolu klientů. S podezřelými klienty pak neukončovala obchodní vztahy včas. Po uveřejnění zprávy o probíhajícím vyšetřování došlo k propadu akcií ABN Amro skoro o deset procent.

Nizozemská vláda ubezpečila, že hodlá proti praní špinavých peněz tvrdě bojovat. Skupině ING, která vloni též pochybila při dodržování zákona proti praní špinavých peněz a financování terorismu, byla uložena pokuta 775 milionů eur, což je v přepočtu přibližně 20 miliard korun.

Zdroj: Poradci-sobě.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jiří Šindelář - USF ČR

Jiří Šindelář: Trh potřebuje nějakou kultivaci

Předseda českého sdružení Unie společností finančního zprostředkování a poradenství ČR (USF) Jiří Šindelář a místopředseda Evropské federace finančních poradců a zprostředkovatelů (FECIF) se podělil o legislativní novinky, které hýbou finančně poradenským světem.

Text: Jana Zámečníková

03. 05. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.