CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

04. 09. 2018

0 komentářů

ING musí zaplatit tučnou pokutu. Nedodržela zákon o praní špinavých peněz

 

Největší nizozemská finanční skupina ING Group zaplatí pokutu ve výši 775 milionů eur, což je téměř 20 miliard korun. Důvodem tak vysoké sankce je pochybení při dodržování zákona o prevenci praní špinavých peněz a financování terorismu. 

Banka podle prokuratory porušovala zákon dlouhých šest let, konkrétně v letech 2010 až 2016.

Společnost ING prý selhala ve svých povinnostech, protože nezjišťovala skutečné vlastníky účtů a nevšímala si neobvyklých transakcí, které přes ně probíhaly. Klienti banky tak mohli po celá léta snadno a nerušeně využívat účty u ING ke kriminálním aktivitám.

Prokuratura dokonce uvedla čtyři konkrétní případy, kdy byly účty ING použity k trestné činnosti. Šlo hlavně o úplatky vyplácené telekomunikační společností VEON, dříve známé jako VimpelCom, v Uzbekistánu.

Pokuta má dvě části: 675 milionů eur jsou sankce a 100 milionů eur pak banka zaplatí za nečestně nabyté zisky.

REKLAMA

Banka uvedla, že svého pochybení hluboce lituje a výkonná rada v čele s ředitelem Ralphem Hamersem se vzdává veškerých odměn za rok 2018.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jak umělá inteligence promění finanční sektor?

Umělá inteligence (AI) má potenciál významně transformovat odvětví finančních služeb. Finanční instituce však prozatím teprve převážně hledají vhodné oblasti nasazení AI. Jak mohou zajistit odpovědné nasazení umělé inteligence a získat z ní odpovídající benefity, a současně efektivně překonat související rizika?  

Text: Filip Kučera

30. 06. 2022

Síť korupce ve švýcarské bance?

Mezinárodní novinářské seskupení se zaměřilo na klienty významné švýcarské banky, někteří z nich podle více než rok probíhající analýzy úniku dat na finanční instituci nehází zrovna dobré světlo. Jejich peníze totiž mohly pocházet z nelegální činnosti.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

02. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.