Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Největší čínský eshop Alibaba odložil vstup na burzu v Hongkongu

Investice 21.08.2019 | 14:53 0 Komentářů

Největší internetový gigant z Číny odložil své rozhodnutí vstoupit na burzu v Hongkongu kvůli tamějším nepokojům. Alibaba přitom chtěla vstoupit na tuto burzu už v roce 2014, ale regulační orgány jí nedaly povolení. Měla emitovat akcie za 15 miliard dolarů (cca 349 miliard korun).

Alibaba odložila vstup na hongkongskou burzu. Důvodem jsou vládní protesty, které touto částečně autonomní oblastí nyní vládnou. Čínský gigant své rozhodnutí oznámil minulý týden.

Nový termín zatím nebyl odtajněn, ale spekuluje se o začátku října, kdy by měly protesty zmírnit. Alibaba chtěla vstoupit na burzu v Hongkongu už před šesti lety, ale tamější regulační orgány jí neschválily strukturu řízení společnosti. Jako náhradní možnost zvolil internetový gigant burzu v New Yorku, kam vstoupil v roce 2014. Z prodeje akcií získal 25 miliard amerických dolarů.

Odložení vstupu na hongkongskou burzu je i problém pro tamější akciový trh. Alibaba tam chtěla emitovat akcie za 15 miliard amerických dolarů. Hongkongskému trhu se dlouhodobě nedaří v konkurenci ostatních leaderů v čele s New Yorkem. V červenci odvolal své rozhodnutí na primární veřejnou nabídku akcií (tzv. IPO) v Hong Kongu pivovar Anheuser-Busch InBev.

Zdroj: Novinky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.