Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Nejmladší bance Creditas raketově vzrostl počet klientů

Banky 10.05.2017 | 14:34 0 Komentářů

Bývalá záložna, která se letos v lednu stala bankou, může mít důvod k radosti. Čistý zisk za první čtvrtletí dosáhl 1,8 milionu korun. Důležitější ale je, že banka téměř zdvojnásobila počet klientů.

Jako záložna měla banka Creditas na konci roku 2016 zhruba 20 tisíc členů, letos už jako bance stoupl počet klientů na více než 36 tisíc. Objem vkladů pak vzrostl ve stejném období z 10 na 26,4 miliardy korun.

„Podařilo se nám dostat se velmi rychle na cílové hodnoty počtu klientů a vkladů. V tuto chvíli jsou cíle v této oblasti na rok 2017 splněny,“ tvrdí šéf banky Vladimír Hořejší.

Klienty nalákaly hlavně nulové poplatky a velmi příjemné úroky, které banka na začátku svého působení nabídla.

Úroky na spoření klesnou a přibydou hypotéky

Jenže jak to tak bývá, výhodné úrokové sazby nebudou mít dlouhé trvání. „Důvodem snížení úrokových sazeb je zodpovědný přístup k hospodaření. Chceme se nyní soustředit na úvěrovou stranu bilance a pečlivě rozložit vložené prostředky. Zároveň ale chceme být féroví ke stávajícím klientům, jimž jsme úrokovou sazbu zatím neměnili,“ vysvětluje Hořejší. Banka  Creditas se výhledově chce pustit i do poskytování hypoték, letos to ale prý nebude.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.