CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

25. 09. 2015

0 komentářů

Nejbohatší Češi a Slováci vlastní téměř bilion korun

 


 

Veškerý majetek českých a slovenských miliardářů je srovnatelný s majetkem desátého nejbohatšího člověka planety, jímž je vládce nábytkářského impéria IKEA Ingvar Kamprad.

Minulý žebříček stovky miliardářů byl trochu jiný. V novém žebříčku se objevilo 11 nových miliardářů. Přední příčky žebříčku obsadili především technologičtí magnáti. První místo obsadil tradičně nejbohatší Čech Petr Kellner. Druhé místo patří Andreji Babišovi jedinému majiteli skupiny Agrofert a třetí místo obsadil finančník Pavel Tykač.

Do první desítky miliardářů se poprvé dostali i zakladatelé antivirového kolosu Avast Software Pavel Baudiš a Eduard Kučera. Kromě nich se však posunují v pořadí žebříčku rovněž spolumajitelé slovenské antivirové firmy Eset nebo například vlastník internetového obchodu Alza.cz Aleš Zavoral.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Projekty Světové banky budou českým firmám přístupnější

Zdroj: Pixabay.com Česká exportní banka (ČEB) se stala kontaktním místem, takzvaným Private Sector Liaison Officer, pro Světovou banku. Především se jedná o její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů. Informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc […]

Text: Daniel Mareš

18. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *