Středa 22. září. Svátek má Darina.

Nedělní vichřice přijde pojišťovny na stovky milionů korun

Pojištění 30.10.2017 | 17:04 0 Komentářů

Po nedělní vichřici hlásí pojišťovny tisíce škod za stovky milionů korun. Lidé nejčastěji nahlašují poškozené střechy, škody následkem pádu stromu, ale i vytopené sklepy. Počet škod bude ale podle pojišťoven postupně ještě přibývat.

„Počet škod bude samozřejmě narůstat s tím, jak se lidé postupně vzpamatovávají, začínají sčítat škody a kontaktovat pojišťovnu. Dnes evidujeme desetinásobný nárůst hovorů na zákaznickou linku,“ řekla ČTK mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. K dnešní 14 hodině měla Česká pojišťovna nahlášeno 3700 škod za téměř 100 milionů korun.

„Po víkendové vichřici nám prozatím klienti nahlásili přes 2340 pojistných událostí za cca 90 milionů Kč. Nejvíce škod hlásili ze Středočeského (564 případů), Ústeckého (337 případů) a Jihomoravského kraje (197 škod). Ale hlášení přicházejí z celé ČR a očekáváme, že nám je klienti budou hlásit i v průběhu týdne. Celkové škody pak pravděpodobně budou oproti údajům z dnešního dne několikanásobně větší,“ uvedl Milan Káňa z Kooperativy.

Stovky milionů korun vyplatí i Allianz pojišťovna, která má zatím nahlášeno přes 2500 pojistných událostí. Generali hlásí přes 500 škod za 15 milionů korun. „Předpokládáme, že celkový rozsah škod nebude tak výrazný jako v případě orkánu Kyrill. Do jisté míry je to dáno i tím, že právě po Kyrillovi došlo k plošné opravě střech, které jsou tak nyní v lepší kondici a lépe odolávají silným větrům,“ upozornil mluvčí Generali pojišťovny Jan Marek.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.