Neděle 25. července. Svátek má Jakub.

Nečekaný burzovní pád připravil světové boháče o miliardy

Investice 07.02.2018 | 10:14 2 Komentářů

Pět set největších světových boháčů přišlo kvůli pondělnímu náhlému propadu akcií na newyorské burze o 114 miliard dolarů (2,33 bilionu korun). Největší ztráty utrpěl Warren Buffet, Mark Zuckeberg a Jeff Bezos.

Pád akcií Wells Fargo o 9,2 procenta způsobil šéfovi společnosti Berkshire Hathaway Warrenu Buffetovi ztrátu více než pět miliard dolarů. Zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckeberg se musel rozloučit s 3,62 miliardami dolarů.

Nejbohatší člověk planety a zakladatel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos přišel zhruba o 3,3 miliardy dolarů. Důvodem byl propad akcií jeho společnosti o téměř tři procenta.

Světoví miliardáři ale tratili již v pátek, kdy přišli o 68,5 miliardy dolarů. Majetek boháčů se tak během dvou dnů ztenčil o více než dvě stě miliard dolarů.

Zdroj: E15.cz

2 komentáře: “Nečekaný burzovní pád připravil světové boháče o miliardy”

  1. Richard Fuld napsal:

    Miliardáři ale přece vědí, že cena jejich majetku vyjádřená aktuální cenou akcií je jen chimérou, a to doby, než je prodají. I zde platí: co je doma to se počítá pánové. 🙂

  2. hihak napsal:

    Prominte, ale co to je za ***? Copak oni ten den prodavali? Trhy se zas vraceji zpet. Tyhle zpravy a jak jsou napsane, opravdu maji smysl asi jako Televizni noviny na Nove. Nezlobte se na me.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.